Hastalıklar

Adet Sorunları Hastalıkları Hastalığı

Adet Sorunları Hastalıkları HASTALIĞINA BAKAN DOKTORLARIMIZ

Adet Sorunları Hastalıkları

Adet sorunları,Kadınlarda adet sorunları, adet sorunları için hangi doktora gidilmeli, adet sorunları tehlikeli bir hastalık habercisi midir, ara kanamalar sıklaşınca ne yapmak gerekir, adet sorunları nedenleri, adet sorunları tedavisi, adet sorunlarında hangi doktora gidilir, adet düzensizliği kanaması tanısı, adet sorunları tanı ve tedavisi, ergen adet sorunları nelerdir, ergen ve çocuk jinekolojik kontrolleri, ergen jinekolik hastalara kim bakar, kadın hastalıkları öldürücü müdür, kadın hastalıklarına yakalanmamak için ne yapmak gerekir, kadın hastalıklarından nasıl korunulur?

Yukarıdaki soru ve konular ile ilgili olarak sitemizdeki uzman doktorlara sorular sorabilir ,tanı ve tedavi ile ilgili olarak randevu alabilirsiniz.

Kısaca adet sorunlarını açıklamak gerekirse;

Adet sorunları farklı sebeplerden meydana gelebilir.

Düzenli olmayan ara kanamaların baş sebebi yumurtlama esnasında hormonlardaki düşüşler olabilir.

Bu hormonlara bağlı oluşan semptomlar olarak da rahim içindeki endometrium dokusu hormon desteğini kaybeder ve leke tarzındaki kanamalara sebep olabilir.

Eğer kişiler  bu ara kanamalardan rahatsızlık duymaya başlamışlar ise  en kısa sürede bir uzman hekime müracaat etmelidirler.

Adet düzensizliği hormonal sebeplerden kaynaklanıyorsa, kişinin adet kanamaları şiddetli ve ağrılı geçiyorsa bu durumla ilgili uzman bir doktordan tıbbi yardım alması gerekir.

Adet düzensizliğine ve düzensiz kanamalara sebep olabilecek bazı durumlar aşağıdadır;

  1. Adenomyozis (endometirial dokunun kalınlaşması)
  2. Yumurtlama eksikliği veya yumurtlamaya bağlı sorunlar,
  3. Miyom, polip veya kistler
  4. Rahim ve overlerin habis kitleleri.
  5. Bunun yanı sıra da bazı nedenler olabilir. bu konuda baş vurulacak olan uzman hekimin kontrol ve testlerinden sonra tedaviye başlanmalıdır.

Bu hastalıklar ile ilgili olarak kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanlarına başvurulması gerekmektedir.


Hastalığı İnceleyen Uzmanlık Alanlari
Adet Sorunları Hastalıkları Hastalığı İle İlgili Soru Sor
Hata! Kod:xe