Hastalıklar

Adenomyoma Hastalığı

Adenomyoma

Kakada adenovirüs nedir? Adenovirüs nasıl tedavi edilir? Adenovirüs nasıl tedavi edilir? Adeno virüs nasıl bulaşır? Adenovirüs kör eder mi? Adenoviral konjonktivit nedir? Adenovirüs göz kaç günde iyileşir? adenovirüs nedir belirtileri nelerdir? Adenovirüs tedavisine kim bakar,hangi bölüme gitmek gerekir,adenovirüs Ankara, adenovirüs İstanbul, adenovirüs İzmir

yukarıdaki konular ile ilgili olarak uzman doktorlarımıza sitemizden ulaşabilir ve tanı, tedavi uygulamaları için doktorbul.com adresinden randevu alabilirsiniz.

Adenovirüsler, üst solunum yolları hastalıklarına yol açan bir grup DNA virüsüdür.

Sonbahar ve ilkbahar ayları arasında özellikle bebeklerle çocukları etkileyerek boğaz ağrısı, ateş, boyundaki lenf bezlerinde şişme, bazen bronşit ve zatürre gibi akut üst solunum yolları enfeksiyonlarına da neden olurlar..

Adenovirüsler gözün önünde yer alan ve kornea olarak adlandırılan saydam tabakada görmeyi azaltabilen ve tedavisi oldukça güç lekelenmelere yol açabiliyorlar. 

Adenovirüs enfeksiyonları, nadiren zatürre, mide ve bağırsak problemleri gibi daha ciddi sorunlara ve hatta ölüme neden olabilir. Özellikle çocuklarda meydana gelme ihtimali olan bu virüslerin bulaşmasının önlenmesi ve bulaşma olmuş ise konunun uzmanları olan doktaorlar ile temasa geçilmesi gerekmektedir.

Bu konuda ebeveynlere çok önemli görevler düşmektedir.

Şu unulmamalıdır;

 Adenovirüs tedavisine yönelik özel bir yol yoktur ancak çeşitli yöntemlerle hastalığın kolay geçmesi sağlanabilir. Antibiyotikler bu tedavide etkisizdir.

Hastaların istirahatı ve destek tedavisi önem taşımaktadır.

Adenovirüse bakan uzmanlık alanı Kulak Burun Boğaz uzmanlığıdır.


Adenomyoma Hastalığı İle İlgili Soru Sor
Hata! Kod:xe