Fatma Durmuşkaya isimli hastamız kayıt oldu (11 dakika önce) Arzu yilmaz isimli hastamız kayıt oldu (22 dakika önce) Prof. Dr. Gürsu Kıyan doktorumuza soru soruldu (22 dakika önce) Uzm. Dr. Nilüfer Tüysüz doktorumuza soru soruldu (58 dakika önce) oktay Zengin isimli hastamız kayıt oldu (58 dakika önce) Rabiya isimli hastamız kayıt oldu (1 saat önce) Doç. Dr. Ömer Topuz doktorumuza soru soruldu (1 saat önce) Ceylan güven isimli hastamız kayıt oldu (1 saat önce) Op. Dr. Hüseyin Yalçın doktorumuza soru soruldu (1 saat önce) Uzm. Dr. Mustafa Başarır doktorumuza soru soruldu (1 saat önce) Seda olgun isimli hastamız kayıt oldu (1 saat önce) hanife kon isimli hastamız kayıt oldu (2 saat önce) Berk Bataturk isimli hastamız kayıt oldu (2 saat önce) deniz akın sarıkaya isimli hastamız kayıt oldu (2 saat önce) Op. Dr. Rıza İnan Kocaarslan doktorumuza soru soruldu (2 saat önce) Op. Dr. Rıza İnan Kocaarslan doktorumuza soru soruldu (2 saat önce) İlknur Omaç isimli hastamız kayıt oldu (2 saat önce) Aptulkasim Bozkurt isimli hastamız kayıt oldu (2 saat önce) Uzm. Dr. Ayça Öngel Atar doktorumuza soru soruldu (2 saat önce) Buse Kaya isimli hastamız kayıt oldu (2 saat önce)

Uzmanlıklar

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanlığı

Kadın Hastalıkları ve Doğum

Kadın Hastalıkları ve Doğum bölümlerinde pek çok ailenin çocuk sahibi olma mutluluğuna erişmesine yardımcı olunmakta ve sağlıklı nesiller için çaba sarf edilmektedir.

Yine Kadın Hastalıkları hekimlerinin gözetiminde tanı ve tedavi hizmetleri uygulanmaktadır.

Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümlerinde Bakılan Hastalıklar:

 1. Genel kadın sağlığı,
 2. Menopoz-Osteoporoz,
 3. Gebelik Takibi,
 4. Riskli Gebelikleri İzleme,
 5. Yardımcı Üreme Teknikleri ,
 6. Kadınlık Organları Kanserleri

Ergen ve Pediatrik Jinekoloji, Kadın Hastalıkları bölümünün önemli konularından birisi olan  çocukluk yaş grubunun jinekolojik sorunları olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bu dönemdeki yakınmalar erişkin dönemden farklıdır ve jinekolojik muayenenin de yaş grubuna uygun özellikleri vardır ve bu konu da Kadın hastalıkları ve doğum uzmanının ilgi alanı içerisinde yer almaktadır.

Kadın Hastalıkları ve doğum hastalıkları uzmanları, tanı ve tedavileri gerçekleştirme işlemlerinin yanı sıra uzmanlık alanlarındaki konular ile ilgili olarak bilgilendirmeler de yapmaktadırlar.

Kadın Doğum Uzmanı Nasıl Olunur? 

Kadın doğum uzmanı olmak için lise eğitiminden sonra üniversite sınavı ile girilerek Tıp fakültesi (6-7 yıl) bitirilmeli ve daha sonrasında da uzmanlık eğitimi yani ihtisas (5 yıl) tamamlanmalıdır.

Daha önce ülkemizde 4 yıl süreli olan kadın doğum uzmanı eğitimi günümüzde 5 yıla çıkarılmıştır.

Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümlerinde Verilen Diğer Hizmetler:

 • Genel Kadın Sağlığı,
 • Menopoz,
 • Gebelik Takibi,
 • Riskli Gebeliklerin İzlenmesi,
 • Yardımcı Üreme Teknikleri Uygulama ve Bilgilendirmeleri,
 • Kadınlık Organları Kanserleri,
 • Doğuma Hazırlık Kursları Verilmesi,
 • Ebeveynlere Yönelik Eğitim Seminerleri Düzenlenmesi.


Yukarıdaki konu ile  ilgili olarak daha fazla bilgi almak istiyorsanız, 

www.doktorbul.com'u

Ziyaret Edin, Randevu Alın, Tedavi Olun


Uzmanlık Alanının İlgilendiği Hastalıklar

Kadın Hastalıkları ve Doğum UZMANLIK ALANINDAKİ DOKTORLARIMIZ

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanlığı İle İlgili Soru Sor
Doktorbul.com ziyaretçileri
Bu sayfayı şu anda 13 kişi görüntülüyor
Son güncelleme 2 dk önce