Hiranur Arslanalp isimli hastamız kayıt oldu (4 dakika önce) Op. Dr. Müslüm Çağlayan doktorumuzdan randevu talep edildi (7 dakika önce) Nurten Birdane isimli hastamız kayıt oldu (7 dakika önce) Şeyma Şaşmaz isimli hastamız kayıt oldu (24 dakika önce) Uzm. Dr. Deniz Hüddam doktorumuzdan randevu talep edildi (24 dakika önce) Op. Dr. Gürol Şirin doktorumuza soru soruldu (27 dakika önce) Ahmet Sayın isimli hastamız kayıt oldu (27 dakika önce) Prof. Dr. Ramazan Aşçı doktorumuzdan randevu talep edildi (28 dakika önce) Nezaket Yılmaz isimli hastamız kayıt oldu (28 dakika önce) Göktuğ Arslan isimli hastamız kayıt oldu (41 dakika önce) Op. Dr. Ahmet Dikiciler doktorumuzdan randevu talep edildi (41 dakika önce) Cemile Gökçe isimli hastamız kayıt oldu (1 saat önce) Op. Dr. Ayla Çağlayan Türk doktorumuzdan randevu talep edildi (1 saat önce) Göktuğ Ağtaş isimli hastamız kayıt oldu (1 saat önce) Uzm. Dr. Cemalettin Güneş doktorumuzdan randevu talep edildi (1 saat önce) Op. Dr. Ramazan Bayırlı doktorumuzdan randevu talep edildi (1 saat önce) Ayşegül Ergen isimli hastamız kayıt oldu (1 saat önce) Muhammed Vefa Asfiya isimli hastamız kayıt oldu (1 saat önce) Doç. Dr. Hacı Mustafa Pütün doktorumuzdan randevu talep edildi (1 saat önce) Doç. Dr. Şenol Coşkun doktorumuzdan randevu talep edildi (2 saat önce)

Uzmanlıklar

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanlığı

Kadın Hastalıkları ve Doğum

Kadın Hastalıkları ve Doğum bölümlerinde pek çok ailenin çocuk sahibi olma mutluluğuna erişmesine yardımcı olunmakta ve sağlıklı nesiller için çaba sarf edilmektedir.

Yine Kadın Hastalıkları hekimlerinin gözetiminde tanı ve tedavi hizmetleri uygulanmaktadır.

Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümlerinde Bakılan Hastalıklar:

 1. Genel kadın sağlığı,
 2. Menopoz-Osteoporoz,
 3. Gebelik Takibi,
 4. Riskli Gebelikleri İzleme,
 5. Yardımcı Üreme Teknikleri ,
 6. Kadınlık Organları Kanserleri

Ergen ve Pediatrik Jinekoloji, Kadın Hastalıkları bölümünün önemli konularından birisi olan  çocukluk yaş grubunun jinekolojik sorunları olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bu dönemdeki yakınmalar erişkin dönemden farklıdır ve jinekolojik muayenenin de yaş grubuna uygun özellikleri vardır ve bu konu da Kadın hastalıkları ve doğum uzmanının ilgi alanı içerisinde yer almaktadır.

Kadın Hastalıkları ve doğum hastalıkları uzmanları, tanı ve tedavileri gerçekleştirme işlemlerinin yanı sıra uzmanlık alanlarındaki konular ile ilgili olarak bilgilendirmeler de yapmaktadırlar.

Kadın Doğum Uzmanı Nasıl Olunur? 

Kadın doğum uzmanı olmak için lise eğitiminden sonra üniversite sınavı ile girilerek Tıp fakültesi (6-7 yıl) bitirilmeli ve daha sonrasında da uzmanlık eğitimi yani ihtisas (5 yıl) tamamlanmalıdır.

Daha önce ülkemizde 4 yıl süreli olan kadın doğum uzmanı eğitimi günümüzde 5 yıla çıkarılmıştır.

Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümlerinde Verilen Diğer Hizmetler:

 • Genel Kadın Sağlığı,
 • Menopoz,
 • Gebelik Takibi,
 • Riskli Gebeliklerin İzlenmesi,
 • Yardımcı Üreme Teknikleri Uygulama ve Bilgilendirmeleri,
 • Kadınlık Organları Kanserleri,
 • Doğuma Hazırlık Kursları Verilmesi,
 • Ebeveynlere Yönelik Eğitim Seminerleri Düzenlenmesi.


Yukarıdaki konu ile  ilgili olarak daha fazla bilgi almak istiyorsanız, 

www.doktorbul.com'u

Ziyaret Edin, Randevu Alın, Tedavi Olun


Uzmanlık Alanının İlgilendiği Hastalıklar

Kadın Hastalıkları ve Doğum UZMANLIK ALANINDAKİ DOKTORLARIMIZ

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanlığı İle İlgili Soru Sor
Doktorbul.com ziyaretçileri
Bu sayfayı şu anda 17 kişi görüntülüyor
Son güncelleme 8 dk önce