Doç. Dr. Nejat Altıntaş doktorumuza soru soruldu (18 dakika önce) Selma öklük isimli hastamız kayıt oldu (18 dakika önce) Op. Dr. Cengiz Tekin doktorumuza soru soruldu (28 dakika önce) Op. Dr. Mehmet Arda Dağcıoğlu doktorumuzdan randevu talep edildi (32 dakika önce) Nurcan Karakoca isimli hastamız kayıt oldu (32 dakika önce) Prof. Dr. Derya Ufuk Altıntaş doktorumuzdan randevu talep edildi (36 dakika önce) Fatih turan isimli hastamız kayıt oldu (36 dakika önce) Tuncay isimli hastamız kayıt oldu (36 dakika önce) Op. Dr. Cengiz Tekin doktorumuzdan randevu talep edildi (36 dakika önce) Abdulaziz ÖZTEKİN isimli hastamız kayıt oldu (43 dakika önce) Uzm. Dr. Kıvanç Mercan doktorumuzdan randevu talep edildi (43 dakika önce) Op. Dr. Adem Bursalı doktorumuzdan randevu talep edildi (48 dakika önce) Feyzullah yıld isimli hastamız kayıt oldu (48 dakika önce) Hulya Izmirli isimli hastamız kayıt oldu (1 saat önce) Uzm. Dr. Gamze Yılmaz Yanartaş doktorumuzdan randevu talep edildi (1 saat önce) Uzm. Dr. Fatma Can doktorumuzdan randevu talep edildi (1 saat önce) Halide Gökçay isimli hastamız kayıt oldu (1 saat önce) Ass. Dr. Elif Şanlı doktorumuzdan randevu talep edildi (1 saat önce) Gül Hafçı isimli hastamız kayıt oldu (1 saat önce) Vıcdan nalbant isimli hastamız kayıt oldu (1 saat önce)

Uzmanlıklar

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanlığı

Kadın Hastalıkları ve Doğum

Kadın Hastalıkları ve Doğum bölümlerinde pek çok ailenin çocuk sahibi olma mutluluğuna erişmesine yardımcı olunmakta ve sağlıklı nesiller için çaba sarf edilmektedir.

Yine Kadın Hastalıkları hekimlerinin gözetiminde tanı ve tedavi hizmetleri uygulanmaktadır.

Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümlerinde Bakılan Hastalıklar:

 1. Genel kadın sağlığı,
 2. Menopoz-Osteoporoz,
 3. Gebelik Takibi,
 4. Riskli Gebelikleri İzleme,
 5. Yardımcı Üreme Teknikleri ,
 6. Kadınlık Organları Kanserleri

Ergen ve Pediatrik Jinekoloji, Kadın Hastalıkları bölümünün önemli konularından birisi olan  çocukluk yaş grubunun jinekolojik sorunları olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bu dönemdeki yakınmalar erişkin dönemden farklıdır ve jinekolojik muayenenin de yaş grubuna uygun özellikleri vardır ve bu konu da Kadın hastalıkları ve doğum uzmanının ilgi alanı içerisinde yer almaktadır.

Kadın Hastalıkları ve doğum hastalıkları uzmanları, tanı ve tedavileri gerçekleştirme işlemlerinin yanı sıra uzmanlık alanlarındaki konular ile ilgili olarak bilgilendirmeler de yapmaktadırlar.

Kadın Doğum Uzmanı Nasıl Olunur? 

Kadın doğum uzmanı olmak için lise eğitiminden sonra üniversite sınavı ile girilerek Tıp fakültesi (6-7 yıl) bitirilmeli ve daha sonrasında da uzmanlık eğitimi yani ihtisas (5 yıl) tamamlanmalıdır.

Daha önce ülkemizde 4 yıl süreli olan kadın doğum uzmanı eğitimi günümüzde 5 yıla çıkarılmıştır.

Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümlerinde Verilen Diğer Hizmetler:

 • Genel Kadın Sağlığı,
 • Menopoz,
 • Gebelik Takibi,
 • Riskli Gebeliklerin İzlenmesi,
 • Yardımcı Üreme Teknikleri Uygulama ve Bilgilendirmeleri,
 • Kadınlık Organları Kanserleri,
 • Doğuma Hazırlık Kursları Verilmesi,
 • Ebeveynlere Yönelik Eğitim Seminerleri Düzenlenmesi.


Yukarıdaki konu ile  ilgili olarak daha fazla bilgi almak istiyorsanız, 

www.doktorbul.com'u

Ziyaret Edin, Randevu Alın, Tedavi Olun


Uzmanlık Alanının İlgilendiği Hastalıklar

Kadın Hastalıkları ve Doğum UZMANLIK ALANINDAKİ DOKTORLARIMIZ

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanlığı İle İlgili Soru Sor
Doktorbul.com ziyaretçileri
Bu sayfayı şu anda 49 kişi görüntülüyor
Son güncelleme 2 dk önce