Hastalıklar

Adrenal Yorgunluk Sendromu Hastalığı

Adrenal Yorgunluk Sendromu

adrenal yorgunluk, adrenal yorgunluk nedir, adrenal yorgunluk testi, adrenal yorgunluk tedavi, adrenal yorgunluk tedavisi, adrenal yorgunluk bitkisel tedavisi, adrenal yorgunluk sendromu, adrenal yorgunluk nedenleri, adrenal yorgunluk neden olur, adrenal yorgunluğa ne iyi gelir, adrenal yorgunluk için hangi doktora gidilir, adrenal yorgunluğa kim bakar, adrenal yorgunluk Ankara, Adrenal Yorgunluk İstanbul, Adrenal yorgunluk İzmir, Üroloji doktorları Ankara, Ankara üroloji, İstanbul Üroloji, İzmir Üroloji..

Yukarıdaki konu ve sorular ile ilgili bilgi almak ce doktorbul.com sitesinden doktor bulup, randevu almak isterseniz, doktorbul.com web sitesini ziyaraet ederek, teşhis ve tedavinize başlayabilirsiniz.

Adrenal Yorgunluk sendromuna adını veren adrenal böbrek üstü bezidir.

Bu bez vücutta bir çok fonksiyonun oluşumu ve uygulamasına yardımcı olmaktadır.

Adrenalin bezlerinin uzun süre çalışması ve stres altında olunması durumunda adrenalin salgılanmakta ve bu durum da yorgunluk ve bitkinlik hissine neden olmaktadır.

Bu salgılamanın uzun süreler boyunca olması ve aşırı stres altında sürdürülen bir yaşam ise adrenalin salgılanmasını tetiklemekte ve kişi daimi bir yorgunluk ve güçsüzlük hissine kapılmaktadır.

Bu durumun kişi tarafınca uzun sürteler boyunca sürmesi ise Adrenal  Yorgunluk Sendromu olarak adlandırılmaktadır.

Stres altında yaşamakta olduğumuz çağımızda adrenal yorgunluk sendromu sıkça karşımıza çıkmakta ve hatta bir çok hastada bu durum seks konusunda dahi bir çok isteksizliklerin ortaya çıkmasına sebep olmaktadır.

Aslında adrenalin salgılanmasının bazı hayat kurtarıcı yönleri de yok değildir.

Burada anlatmak istediğimiz, bu adrenalin salgılanmasının süreklilik arz etmesi ve bunun sonucunda da daimi bir yorgunluk, güçsüzlük ve isteksizlik halinin ortaya çıkmasıdır.

Bu belirtilere sahip olan kişilerin özellikle hayat yaşam tarzlarını düzenlemelerinde ve aşırı stresten kaçınmalarında fayda vardır.

Tabii ki her hastalıkta olduğu gibi bu hastalık belirtilerinin ortaya çıkması ile birlikte konu 

le ilgili bir uzman doktora tedavi için gidilmesi en öncelikli durumdur.

Konu ile ilgili olan uzmanlık alanı Üroloji

Çocuk Ürolojisi

İç Hastalıklar uzmanlıklarıdır.
Hastalığı İnceleyen Uzmanlık Alanlari
Adrenal Yorgunluk Sendromu Hastalığı İle İlgili Soru Sor
Hata! Kod:xe