Bazı gıdaların tüketilmesi sayesinde kişilerin kendilerini daha zinde hissetmeleri sağlanabilir. Bu gıdaların tüketimi ile halsizlik probleminin ortadan kalkması sağlanmış olur.

Halsizliğe İyi Gelen Doğal Gıdalar Aşağıda Listelenmiştir:

 • Fındık,
 • Ceviz,
 • Çörek otu,
 • Yeşil Çay,
 • Haşlanmış Yumurta,
 • Yulaf Ezmesi,
 • Lifli Gıdalar,
 • Havuç,
 • Yoğurt,
 • Pırasa, 
 • Bamya,
 • Tahıllı Gıdalar,
 • Kivi

Yukarıdaki gıdaların uygun oranlarda, direkt olarak kullanılması ya da yemeklerin veya tatlı çörek gibi gıdaların içerisinde kullanılması sayesinde kişiler” Halsizliğe Ne İyi Gelir” sorusunun cevabına kolaylıkla ulaşabileceklerdir. Halsizliğin bazı minerallerin vücuttaki eksikliklerinden kaynaklandığının bilinmesi ve bu minerallerin yerine konulması için vücuda mineral takviyeleri yapılması gerekmektedir.

Yukarıda listelenmiş olan doğal gıdaların kullanımı ile bu mineral eksiklikleri kolaylıkla giderilebilir ve kişinin halsizlik ve yorgunluk belirtilerinden kurtulması sağlanabilir. Ancak, tekrar etmek gerekir ki bu gıdaların sıklıkla kullanımlarının, kişide mevcut olan (bildiği veya bilmediği) bazı hastalıklara aksi tesirleri olabilir ve yan etkilerinden dolayı bu hastalıkları tetikleme riskine sahip olabilir.

Bu yüzden beslenme rejiminin uzman bir hekim ya da diyetisyen yardımıyla oluşturulmasında fayda vardır. Kaş yaparken göz çıkartmak deyimi tam da bu sırada karşımıza çıkmakta ve halsizliğe ne iyi gelir diye uğraş verirken başka hastalıkları tetiklememek gerekir.


Yorgunluk ve Halsizlik Neden Olur?

Yorgunluk ve Halsizlik neden olur sorusunun cevabını bu yazımızda bulmadan evvel halsizlik ve yorgunluk ile ilgili bazı temel bilgileri aktarmakta fayda görüyorum. Halsizliğe ne iyi gelir den önce halsizlik nedir ve ne gibi sorunlara sebep olur sorularının da cevapları önem kazanmaktadır.

Özellikle halsizliğe ne iyi gelir sorusu hayatımızda büyük bir yer kaplamaktadır. Halsizlik, kişinin her yaş döneminde karşılaşabileceği bir rahatsızlıktır. Beslenme rejiminin düzensiz olarak uygulanmasından tutun da yeterli besinlerin alınmamasından, yeterli uyku düzenine sahip olunmamasına kadar birçok etken halsizlik nedenleri olarak karşımıza çıkmaktadır. Halsizlik, çok kişinin rahatsızlık duyduğu neredeyse bir toplumsal sorun olarak karşımıza çıkmaktadır.

Günümüz şartlarında halsizlik ve yorgunluk oldukça etkin bir şekilde yaşam kalitesini düşüren bir durum almış bulunmaktadır.


Yorgunluk ve Halsizlik Ne Gibi sorunlara Yol Açabilir?

Yorgunluk ve halsizlik yaşayan kişilerin yaşam kaliteleri gittikçe kötüye doğru gitmekte ve günlük rutinlerinden kötü yönde ayrılmalarına sebep olmaktadır. Düşünün ki kendinizi sürekli olarak yorgun ve halsiz hissediyorsunuz. Bu durumda günlük yaşantınızı sürdürmek mümkün olmayacaktır. İşe gitmek isteğiniz ortadan kalkacak, gitseniz bile işyerinde yapmanız gerekenler size her zamankinden ağır ve yorucu gelmeye başlayacak ve başladığınız işleri tamamlamanız mümkün olamayacaktır. Tamamlanamayan işlerin maddi ve manevi getirileri olamayacağı için bu durum sizin gün geçtikçe fakirleşmenize sebep olabilecektir.

Bilimsel gerçekliklerden kaçıp, kendinizce bazı dış faktörleri neden olarak gösterecek ve kendinizin bu duruma düşmesinin sebebi olarak hep başkalarını hedefe koyacaksınız. Bu durum belki de ölümcül sebeplere yol açabilecek kadar büyüyebilir ve sonuçta hayatı size yaşanamaz hale getiren bir sonuç olarak karşınıza çıkabilecektir. Ancak; burada abartılmış olduğu kadar etkin olmayan ve halsizlik ile yorgunluklardan kurtulmanızı sağlayabilecek bazı doğal tedavi yöntemleri bulunmaktadır. Bu doğal yöntemlerin kullanılması sayesinde” Halsizliğe Ne İyi Gelir” cevabını bulmanız ise oldukça kuvvetle muhtemeldir.

Çeşitli doğal gıdalar tüketilmesi ile halsizlik ve yorgunluk probleminizden kurtulmak mümkündür. Yeter ki bu konuda istekli ve dirençli olun. Tabii ki belirtilmesi gereken uygulanacak olan bu doğal yiyecekleri kullanmadan önce bir uzman hekimin tavsiyelerini almak da önemlidir.


Halsizlik Nasıl Geçer?

Bazı nedenlerini saydığımız halsizlik ve yorgunluk durumu ile karşı karşıya kalmış olan kişilerin bu durumdan kurtulmaları için yapabilecekleri bazı şeyler bulunmaktadır. Bu aktivitelerin yapılması ve yaşam tarzlarında iyiye doğru birkaç ufak dokunuş sayesinde halsizlik nasıl geçer sorusunun cevabına ulaşmaları kolaydır.


Spor Yaparak: Spor yapmak kişinin halsizlikten kurtulmasına yardımcı olabilecek iyi bir aktivitedir. Spor yapmayan kişilerde, hareketsizlik ve uyuşukluk sonucunda meydana gelmiş olan halsizlikten kurtulmak mümkün olabilecektir. Spor yapmak, kişiye hem psikolojik olarak bir iyileştirme getirebilecek, hem de kaslarının spor sayesinde gelişmesi ile daha zinde bir vücuda sahip olarak, halsizlikten kurtulmalarına faydalı olacaktır. Halsizliğin her yaştaki kişide meydana gelebileceğini belirtmiştik. Bu yüzden spor yapmadan önce kişilerin kendi yaş guruplarına ve vücut yapılarına uygun sporları seçmeleri ve spor aktivitesini uygulamadan evvel mümkünse bir Check-up yaptırmaları gerekmektedir.

Check-up yaptırma imkanları yoksa, bulundukları bölgedeki bir sağlık kuruluşuna giderek, spor yapmaya uygun olup olmadıklarını ve ne tür bir spor aktivitesi içerisinde yer almaları gerektiğini testler ve kontroller sonucunda belirlemelidirler. Spor yaparak ve sporu hayatlarının bir bölümü haline getiren kişilerin halsizlik nasıl geçer sorusunun en büyük cevabını almış oldukları aşikardır. Bu aktiviteyi uygulayan kişiler “Halsizlik Nasıl Geçer” konusunda etraflarındaki kişilere örnek olacaklardır.


Sigarayı Bırakarak: Sigaranın zararlarını burada uzun uzun anlatmaya gerek yok. İçmekte olduğunuz sigara paketini alın ve bugün sizi nelerin beklediğini gösteren görsel ile yüz yüze gelin yeter.  Sigara kullanımı da halsizlik ve yorgunluğa sebep olan kötü bir alışkanlıktır. Sigara kullanmıyorsanız kesinlikle başlamamanız, eğer sigara tiryakisi iseniz sigarayı bırakmak için hemen bir eyleme geçmenizi şiddetle tavsiye ediyorum.

Bir başka yazımızda sigara tiryakiliğinden nasıl kurtulabileceği ayrıntılı olarak anlatılacaktır, ancak bu sigara tiryakiliğinden kurtulmanın en önemli eylemi, sizin beyninizdeki düşüncelerin hayatınıza yönlendirilmesi olacaktır. Hadi sigarayı bırakın ve görün ne kadar zinde olacaksınız. Halsizlikten ve yorgunluktan kurtulacaksınız.


Alkol Tüketimini Bırakarak: Alkol içeriğinde bulundurduğu maddeler nedeniyle, kullanan kişinin gün boyunca uyuklamasına sebebiyet verebilen bir diğer kötü alışkanlıktır. Alkol kullanımı yüzünden gün boyunca uyuklama durumunda olan kişinin, gece uykusunu tam ve uygun olarak alamayacağı kesindir. Uyuşukluk hissi ve uykunun tam olarak alınamaması sebepleri kişinin halsizliğine ve kendisini sürekli olarak yorgun hissetmesine neden olacaktır. 

Bu yüzden alkol tüketiminin bırakılması “Halsizliğe Ne iyi Gelirin” en kuvvetli cevaplarından birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Hemen şimdi, alkol tüketiminden vazgeçin ve halsizlikten ve sürekli yorgunluk hissinden kurtulun.  Toplumumuzun dinç ve zinde insanlara ihtiyacı var. Bu halsizlik ve yorgunluk hislerinden bir an önce kurtulup, işinizin başına geçin ve topluma faydalı bir birey olmanın gurur ve hazzı ile yaşamınıza devam edin.

Dileğim, mutlu, huzurlu ve zinde bir birey olmanızdır.

Kalın Sağlıcakla.