Cansu GÜLER isimli hastamız kayıt oldu (7 saniye önce) Uzm. Dr. Sabriye Özkaya Kafesçiler doktorumuza soru soruldu (1 dakika önce) Serdar gökçen isimli hastamız kayıt oldu (1 dakika önce) Dyt. Kerime Nur İşbilir doktorumuzdan randevu talep edildi (2 dakika önce) İrem nur dağlı isimli hastamız kayıt oldu (2 dakika önce) Prof. Dr. Alper Ceylan doktorumuzdan randevu talep edildi (5 dakika önce) Zeynep Tok isimli hastamız kayıt oldu (5 dakika önce) Doç. Dr. Mehmet Cüneyt Özmen doktorumuzdan randevu talep edildi (7 dakika önce) Tuğba Gevher isimli hastamız kayıt oldu (7 dakika önce) Zekiye Nur Gülmez isimli hastamız kayıt oldu (14 dakika önce) Uzm. Dr. Hümeyra Boğa doktorumuzdan randevu talep edildi (14 dakika önce) Uzm. Dr. Gülseren Budayıcıoğlu doktorumuzdan randevu talep edildi (29 dakika önce) Elinar Budak isimli hastamız kayıt oldu (29 dakika önce) MUSTAFA EĞERCİOĞLU isimli hastamız kayıt oldu (34 dakika önce) Uzm. Dr. Ali Çeldir doktorumuzdan randevu talep edildi (34 dakika önce) uĞUR ÖZKÜÇÜK isimli hastamız kayıt oldu (39 dakika önce) Op. Dr. Onur Gök doktorumuza soru soruldu (39 dakika önce) Rabia makine isimli hastamız kayıt oldu (40 dakika önce) Uzm. Dr. Işıl Tuzcuoğlu doktorumuzdan randevu talep edildi (51 dakika önce) Olcay ÖZGÜLEÇ isimli hastamız kayıt oldu (51 dakika önce)

Uzmanlıklar

Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanlığı

Beyin ve Sinir Cerrahisi


Beyin ve Sinir Hastalıkları, beyin ve omurilik dokusundan kaynaklanan ya da bu dokulara baskı yapan tümörlerin tedavisinin yanı sıra bel ve boyun fıtığı başta olmak üzere, kafa ve omurilik yaralanmaları, beyin damar tıkanıklıkları ve beyin kanamaları, beyni ve omuriliği besleyen damarlarda oluşan anevrizma yani baloncuklaşma gibi hastalıkların tanı ve tedavisi ile ilgilenen bilim dalıdır.

Boyun damarlarında oluşan daralmalar ve yeni doğanlarda sinir sistemi oluşumu esnasında gelişen hastalıklar,

ilaç tedavisine cevap vermeyen epilepsi,

seçilmiş Parkinson vakaları gibi pek çok hayati fonksiyonu etkileyen hastalıklara cerrahi yöntemler ile müdahale eden bölümdür.

Beyin ve sinir hastalıkları kliniğinde hem yetişkin hem de çocuk hasta gruplarında görülen hastalıkların tanı ve tedavisi yapılır.

Cerrahi ve mikro cerrahi işlem sırasında pek çok ileri teknoloji cihazın kullanıldığı bilim dalında görev alan hekimler 6 yıl tıp fakültesi eğitiminin ardından beş ya da altı yıl uzmanlık eğitimi alır.

Nöroloji, nöroradyoloji, nöroanestezi bölümleri ile birlikte çalışılarak gerekli tanı ve tedavi yöntemlerinin uygulandığı nöroşirürji bilim dalında uzman olan doktorlara nöroşirürjiyen ya da beyin cerrahı denir.

Nöron ve şirürji kelimelerinden türetilen nöroşirürjinin sözlük anlamı "sinir sistemi yaralarını iyi edendir."

Beyin Cerrahları,

 • Tümörleri Çıkarmak,
 • Kronik Ağrıyı Gidermek,
 • Yaraları Tedavi Edebilmek,
 • Damar Bozukluklarına Müdahale Edebilmek,
 • Parkinson ve Epilepsi gibi Hastalıkları Tedavi Etmek için 

Beyin, Omurilik ve Periferik Sinirler üzerinde ameliyat yaparlar.

Nöroşirurji, diğer bir deyişle Beyin ve Sinir Hastalıkları uzmanları, beyin ve omurilik dokusundan kaynaklanan ya da bu dokulara baskı yapan tümörlerin

Tedavilerinin yanı sıra

 1. Bel ve Boyun Fıtığı,
 2. Kafa ve Omurilik Yaralanmaları, 
 3. Beyin Damar Tıkanıklıkları
 4. Beyin Kanamaları, 
 5. Beyni ve Omuriliği Besleyen Damarlarda oluşan Hastalıkların

tedavileri için de ameliyatlar yaparlar.

Beyin ve Sinir Cerrahi Uzmanı Nasıl Olunur?

 • İlk Olarak, tabi ki Tıp Fakültesini kazanmak ve altı yıllık tıp eğitimi tamamlanmalıdır.
 • Tıp fakültesini bitirdikten sonra bir beş yıl da beyin cerrahi alanında uzmanlaşma sürecinde başarılı olmak gerekmektedir.
 • Staj sürecinde ise pratik ve uygulama çalışmaları yapılıp başarılı olmak gerekmektedir
 • Beş yıl bitiminde son bir sınava girerek beyin cerrahı unvanına hak kazanılmaktadır.

Yukarıdaki konu ve Sorular için web sitemizi ziyaret ediniz.

www.doktorbul.com'u

Ziyaret Edin, Randevu Alın, Tedavi Olun

Uzmanlık Alanının İlgilendiği Hastalıklar
Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanlığı İle İlgili Soru Sor
Doktorbul.com ziyaretçileri
Bu sayfayı şu anda 37 kişi görüntülüyor
Son güncelleme 7 dk önce