Doç. Dr. Nejat Altıntaş doktorumuza soru soruldu (8 dakika önce) Selma öklük isimli hastamız kayıt oldu (8 dakika önce) Op. Dr. Cengiz Tekin doktorumuza soru soruldu (18 dakika önce) Op. Dr. Mehmet Arda Dağcıoğlu doktorumuzdan randevu talep edildi (22 dakika önce) Nurcan Karakoca isimli hastamız kayıt oldu (22 dakika önce) Prof. Dr. Derya Ufuk Altıntaş doktorumuzdan randevu talep edildi (26 dakika önce) Fatih turan isimli hastamız kayıt oldu (26 dakika önce) Tuncay isimli hastamız kayıt oldu (26 dakika önce) Op. Dr. Cengiz Tekin doktorumuzdan randevu talep edildi (26 dakika önce) Abdulaziz ÖZTEKİN isimli hastamız kayıt oldu (33 dakika önce) Uzm. Dr. Kıvanç Mercan doktorumuzdan randevu talep edildi (33 dakika önce) Op. Dr. Adem Bursalı doktorumuzdan randevu talep edildi (38 dakika önce) Feyzullah yıld isimli hastamız kayıt oldu (38 dakika önce) Hulya Izmirli isimli hastamız kayıt oldu (54 dakika önce) Uzm. Dr. Gamze Yılmaz Yanartaş doktorumuzdan randevu talep edildi (54 dakika önce) Uzm. Dr. Fatma Can doktorumuzdan randevu talep edildi (1 saat önce) Halide Gökçay isimli hastamız kayıt oldu (1 saat önce) Ass. Dr. Elif Şanlı doktorumuzdan randevu talep edildi (1 saat önce) Gül Hafçı isimli hastamız kayıt oldu (1 saat önce) Vıcdan nalbant isimli hastamız kayıt oldu (1 saat önce)

Uzmanlıklar

Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanlığı

Beyin ve Sinir Cerrahisi


Beyin ve Sinir Hastalıkları, beyin ve omurilik dokusundan kaynaklanan ya da bu dokulara baskı yapan tümörlerin tedavisinin yanı sıra bel ve boyun fıtığı başta olmak üzere, kafa ve omurilik yaralanmaları, beyin damar tıkanıklıkları ve beyin kanamaları, beyni ve omuriliği besleyen damarlarda oluşan anevrizma yani baloncuklaşma gibi hastalıkların tanı ve tedavisi ile ilgilenen bilim dalıdır.

Boyun damarlarında oluşan daralmalar ve yeni doğanlarda sinir sistemi oluşumu esnasında gelişen hastalıklar,

ilaç tedavisine cevap vermeyen epilepsi,

seçilmiş Parkinson vakaları gibi pek çok hayati fonksiyonu etkileyen hastalıklara cerrahi yöntemler ile müdahale eden bölümdür.

Beyin ve sinir hastalıkları kliniğinde hem yetişkin hem de çocuk hasta gruplarında görülen hastalıkların tanı ve tedavisi yapılır.

Cerrahi ve mikro cerrahi işlem sırasında pek çok ileri teknoloji cihazın kullanıldığı bilim dalında görev alan hekimler 6 yıl tıp fakültesi eğitiminin ardından beş ya da altı yıl uzmanlık eğitimi alır.

Nöroloji, nöroradyoloji, nöroanestezi bölümleri ile birlikte çalışılarak gerekli tanı ve tedavi yöntemlerinin uygulandığı nöroşirürji bilim dalında uzman olan doktorlara nöroşirürjiyen ya da beyin cerrahı denir.

Nöron ve şirürji kelimelerinden türetilen nöroşirürjinin sözlük anlamı "sinir sistemi yaralarını iyi edendir."

Beyin Cerrahları,

 • Tümörleri Çıkarmak,
 • Kronik Ağrıyı Gidermek,
 • Yaraları Tedavi Edebilmek,
 • Damar Bozukluklarına Müdahale Edebilmek,
 • Parkinson ve Epilepsi gibi Hastalıkları Tedavi Etmek için 

Beyin, Omurilik ve Periferik Sinirler üzerinde ameliyat yaparlar.

Nöroşirurji, diğer bir deyişle Beyin ve Sinir Hastalıkları uzmanları, beyin ve omurilik dokusundan kaynaklanan ya da bu dokulara baskı yapan tümörlerin

Tedavilerinin yanı sıra

 1. Bel ve Boyun Fıtığı,
 2. Kafa ve Omurilik Yaralanmaları, 
 3. Beyin Damar Tıkanıklıkları
 4. Beyin Kanamaları, 
 5. Beyni ve Omuriliği Besleyen Damarlarda oluşan Hastalıkların

tedavileri için de ameliyatlar yaparlar.

Beyin ve Sinir Cerrahi Uzmanı Nasıl Olunur?

 • İlk Olarak, tabi ki Tıp Fakültesini kazanmak ve altı yıllık tıp eğitimi tamamlanmalıdır.
 • Tıp fakültesini bitirdikten sonra bir beş yıl da beyin cerrahi alanında uzmanlaşma sürecinde başarılı olmak gerekmektedir.
 • Staj sürecinde ise pratik ve uygulama çalışmaları yapılıp başarılı olmak gerekmektedir
 • Beş yıl bitiminde son bir sınava girerek beyin cerrahı unvanına hak kazanılmaktadır.

Yukarıdaki konu ve Sorular için web sitemizi ziyaret ediniz.

www.doktorbul.com'u

Ziyaret Edin, Randevu Alın, Tedavi Olun

Uzmanlık Alanının İlgilendiği Hastalıklar
Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanlığı İle İlgili Soru Sor
Doktorbul.com ziyaretçileri
Bu sayfayı şu anda 43 kişi görüntülüyor
Son güncelleme 9 dk önce