Op. Dr. Sezai Yılmaz doktorumuzdan randevu talep edildi (1 dakika önce) Yakup SİLAY isimli hastamız kayıt oldu (1 dakika önce) Doç. Dr. Gökhan Üçkaya doktorumuza soru soruldu (5 dakika önce) Beril biner isimli hastamız kayıt oldu (5 dakika önce) Uzm. Dr. Hayri Uyar doktorumuzdan randevu talep edildi (7 dakika önce) Hürü coskun isimli hastamız kayıt oldu (8 dakika önce) Uzm. Dr. Hayri Uyar doktorumuza soru soruldu (8 dakika önce) Umay Özçelik isimli hastamız kayıt oldu (12 dakika önce) Uzm. Dr. Sevgi Yimenicioğlu doktorumuzdan randevu talep edildi (12 dakika önce) Ayse isimli hastamız kayıt oldu (13 dakika önce) Uzm. Dr. Rabia Karagöz doktorumuzdan randevu talep edildi (13 dakika önce) Uzm. Dr. Kevser Beşbenli doktorumuzdan randevu talep edildi (19 dakika önce) Uzm. Dr. Adnan Kuşman doktorumuza soru soruldu (20 dakika önce) Uzm. Dr. Kevser Beşbenli doktorumuza soru soruldu (29 dakika önce) Uzm. Dr. Kevser Beşbenli doktorumuza soru soruldu (29 dakika önce) Derya şeker isimli hastamız kayıt oldu (29 dakika önce) Uzm. Dr. Adnan Kuşman doktorumuzdan randevu talep edildi (32 dakika önce) Hayat Polat isimli hastamız kayıt oldu (32 dakika önce) Uzm. Dr. Adnan Kuşman doktorumuza soru soruldu (32 dakika önce) Büsra Altun isimli hastamız kayıt oldu (34 dakika önce)

Hastalıklar

Adrenal Yorgunluk Sendromu Hastalığı

Adrenal Yorgunluk Sendromu

adrenal yorgunluk, adrenal yorgunluk nedir, adrenal yorgunluk testi, adrenal yorgunluk tedavi, adrenal yorgunluk tedavisi, adrenal yorgunluk bitkisel tedavisi, adrenal yorgunluk sendromu, adrenal yorgunluk nedenleri, adrenal yorgunluk neden olur, adrenal yorgunluğa ne iyi gelir, adrenal yorgunluk için hangi doktora gidilir, adrenal yorgunluğa kim bakar, adrenal yorgunluk Ankara, Adrenal Yorgunluk İstanbul, Adrenal yorgunluk İzmir, Üroloji doktorları Ankara, Ankara üroloji, İstanbul Üroloji, İzmir Üroloji..

Yukarıdaki konu ve sorular ile ilgili bilgi almak ce doktorbul.com sitesinden doktor bulup, randevu almak isterseniz, doktorbul.com web sitesini ziyaraet ederek, teşhis ve tedavinize başlayabilirsiniz.

Adrenal Yorgunluk sendromuna adını veren adrenal böbrek üstü bezidir.

Bu bez vücutta bir çok fonksiyonun oluşumu ve uygulamasına yardımcı olmaktadır.

Adrenalin bezlerinin uzun süre çalışması ve stres altında olunması durumunda adrenalin salgılanmakta ve bu durum da yorgunluk ve bitkinlik hissine neden olmaktadır.

Bu salgılamanın uzun süreler boyunca olması ve aşırı stres altında sürdürülen bir yaşam ise adrenalin salgılanmasını tetiklemekte ve kişi daimi bir yorgunluk ve güçsüzlük hissine kapılmaktadır.

Bu durumun kişi tarafınca uzun sürteler boyunca sürmesi ise Adrenal  Yorgunluk Sendromu olarak adlandırılmaktadır.

Stres altında yaşamakta olduğumuz çağımızda adrenal yorgunluk sendromu sıkça karşımıza çıkmakta ve hatta bir çok hastada bu durum seks konusunda dahi bir çok isteksizliklerin ortaya çıkmasına sebep olmaktadır.

Aslında adrenalin salgılanmasının bazı hayat kurtarıcı yönleri de yok değildir.

Burada anlatmak istediğimiz, bu adrenalin salgılanmasının süreklilik arz etmesi ve bunun sonucunda da daimi bir yorgunluk, güçsüzlük ve isteksizlik halinin ortaya çıkmasıdır.

Bu belirtilere sahip olan kişilerin özellikle hayat yaşam tarzlarını düzenlemelerinde ve aşırı stresten kaçınmalarında fayda vardır.

Tabii ki her hastalıkta olduğu gibi bu hastalık belirtilerinin ortaya çıkması ile birlikte konu 

le ilgili bir uzman doktora tedavi için gidilmesi en öncelikli durumdur.

Konu ile ilgili olan uzmanlık alanı Üroloji

Çocuk Ürolojisi

İç Hastalıklar uzmanlıklarıdır.
Hastalığı İnceleyen Uzmanlık Alanlari
Adrenal Yorgunluk Sendromu Hastalığı İle İlgili Soru Sor
Doktorbul.com ziyaretçileri
Bu sayfayı şu anda 18 kişi görüntülüyor
Son güncelleme 9 dk önce