Ass. Dr. Savaş Şencan doktorumuza soru soruldu (12 dakika önce) Songül turgut isimli hastamız kayıt oldu (12 dakika önce) Doç. Dr. Hasan Yasan doktorumuza soru soruldu (13 dakika önce) Dr. Güray Gülseren doktorumuza soru soruldu (19 dakika önce) Türkan Yıldırım isimli hastamız kayıt oldu (19 dakika önce) Op. Dr. Hüseyin Sina Coşkun doktorumuza soru soruldu (22 dakika önce) Elif isimli hastamız kayıt oldu (24 dakika önce) semiha ertürk göyün isimli hastamız kayıt oldu (28 dakika önce) Orhan Ayyıldız isimli hastamız kayıt oldu (45 dakika önce) Rukiye yaşar isimli hastamız kayıt oldu (59 dakika önce) Dr. Merve Güngör doktorumuza soru soruldu (59 dakika önce) Mahmut engin isimli hastamız kayıt oldu (1 saat önce) Adile kadak isimli hastamız kayıt oldu (1 saat önce) Prof. Dr. Çetin Kotan doktorumuza soru soruldu (1 saat önce) Prof. Dr. Şaban Sarıkaya doktorumuza soru soruldu (1 saat önce) Op. Dr. Emine Şeker Ün doktorumuza soru soruldu (1 saat önce) Prof. Dr. Şaban Sarıkaya doktorumuza soru soruldu (1 saat önce) ARKUN ERKARSLAN isimli hastamız kayıt oldu (1 saat önce) Prof. Dr. Şaban Sarıkaya doktorumuza soru soruldu (1 saat önce) Prof. Dr. Şaban Sarıkaya doktorumuza soru soruldu (1 saat önce)

Hastalıklar

Adipsi (Susama Yokluğu) Hastalığı

Adipsi (Susama Yokluğu)

adipsi, adipsi nedir, adipsi ne demek, adipsi Ankara, adipsi İstanbul, Adipsi İzmir, Adipsi doktorları Ankara, Adipsi Doktorları istanbul, Adipsi nasıl geçer, adipsiye ne yapmak gerekir, adipsi nedenleri, adipsi sebepleri,k im adipsi olur, adipsi kalıcımı,

Yukarıdaki konu başlıkları ve sorular ile ilgili detaylı bilgi almak ve adipsi ( susama yokluğu) ile ilgili olarak tanı ve teşhis ile tedaviler için doktor bulmak istiyorsanız, doktorbul.com sitemizdeki doktorlarımıza ulaşabilir ,randevu alabilir ve tedavinize başlayabilirsiniz.

Susamanın yokluğu ya da su içmemek tıpta adipsi olarak adlandırılır.

Adipsinin en sık görülen nedenleri arasında üremi, bazı psikozlu hastalıklar ve histeri yer almaktadır.

Adipsi meydana getiren nedenler arasında yer alan histerinin, polidipsi yi de ( aşırı su içme isteği) meydana getirdiği de olur.

Susama insan organizması için, açlıktan da önemli bir olaydır. Genel olarak, ishal, ya da aşırı terleme ve kusma gibi vücuda fazla su kaybettiren durumlarda, vücudun su ihtiyacı çok artmaktadır..

Konuyla ilgili olarak psikoloji  ve psikiyatri uzmanları ile irtibata geçilmelidir.

Adipsi (Susama Yokluğu) Hastalığı İle İlgili Soru Sor
Doktorbul.com ziyaretçileri
Bu sayfayı şu anda 49 kişi görüntülüyor
Son güncelleme 3 dk önce