Veysel deniz isimli hastamız kayıt oldu (29 dakika önce) Prof. Dr. Ahmet Kapukaya doktorumuzdan randevu talep edildi (29 dakika önce) Uzm. Dr. Ahmet Kamalı doktorumuzdan randevu talep edildi (35 dakika önce) Gul berra celtik isimli hastamız kayıt oldu (35 dakika önce) Doç. Dr. Hasan Kamil Sucu doktorumuzdan randevu talep edildi (36 dakika önce) Prof. Dr. Mesut Akarsu doktorumuzdan randevu talep edildi (1 saat önce) serap sema Bora isimli hastamız kayıt oldu (1 saat önce) Seyfettin Ercan Soy isimli hastamız kayıt oldu (1 saat önce) Doç. Dr. Yusuf Usta doktorumuza soru soruldu (1 saat önce) Prof. Dr. Ali Acar doktorumuza soru soruldu (2 saat önce) Fatma Davulcu isimli hastamız kayıt oldu (3 saat önce) Uzm. Dr. Hülya Seçkin doktorumuzdan randevu talep edildi (3 saat önce) İlyas eymen isimli hastamız kayıt oldu (3 saat önce) Anıl kayra isimli hastamız kayıt oldu (3 saat önce) Op. Dr. Mustafa Kürşat Evrenos doktorumuza soru soruldu (5 saat önce) Op. Dr. Mustafa Kürşat Evrenos doktorumuza soru soruldu (5 saat önce) Op. Dr. Mustafa Kürşat Evrenos doktorumuza soru soruldu (5 saat önce) Buket gökdoğan isimli hastamız kayıt oldu (5 saat önce) Gurbet Özdemir isimli hastamız kayıt oldu (6 saat önce) Dr. Salih serin doktorumuzdan randevu talep edildi (6 saat önce)

Hastalıklar

Acil Diş Müdahaleleri Hastalığı

Acil Diş Müdahaleleri

diş ağrısına ne iyi gelir, diş hekimliği sıralama, diş hekimi, diş eti çekilmesi, diş hastanesi, diş ağrısı nasıl geçer, diş fırçası, diş fırçalamak orucu bozar mı, ağız ve diş sağlığı, diş eti iltihabı,

diş ağrısına ne iyi gelir, diş iltihabına ne iyi gelir, diş eti ağrısına ne iyi gelir, diş apsesine ne iyi gelir, diş eti çekilmesine ne iyi gelir, iltihaplı diş ağrısına ne iyi gelir, kırık diş ağrısına ne iyi gelir, çürük diş ağrısına ne iyi gelir, diş doktoru, çürük diş, diş ağrısına ne iyi gelir evde, 20 lik diş çekimi, diş dolgu fiyatı, Ankara Diş Hekimleri, İstanbul Diş Hekimleri, İzmir Diş Hekimleri, Bursa Diş Hekimleri,

Acil diş müdahaleleri için başvuran hastalarda bazen aşağıdaki durumlar oluşmakta ve bu hastaların tıbbi acil ihtiyaçları ortaya çıkabilmektedir. Aşağıda diş hekimliğinde karşılaşılan en çok tıbbi aciller yer almıştır.

Diş hekimliğinde karşılaşılan en çok tıbbi aciller: Senkop, hafif alerjik reaksiyonlar, hipotansiyon, hiperventilasyon, hipoglisemi, göğüs ağrısı, nöbet, astım atağı- bronkospazm, lokal anestezik aşırı dozu, miyokart enfarktüsü, anafilaktik reaksiyon ve kardiyak arresttir.

Diş hastalarının bazılarında görülen diş hekimi ve diş koltuğu korkuları da hastanın bazı olumsuz tepkiler vermesine neden olmaktadır.

Acil olarak diş müdahalesinin yapılabilmesi için, diş ve ağız bölgesinin beyin ve sinir sistemi ile ilişkisi de göz önüne alınarak , öncelikle hastanın devam etmekte olan ağrısının azaltılmasına çalışılmakta ve hastanın rahatlaması sağlandıktan sonra acil diş müdahalesi yapılmaktadır.

Yukarıda belirtilmiş olan bazı semptomların oluşması durumunda hasta konu ile ilgili olan bir uzmana acilen sevk edilmelidir.

Acil Diş Müdahaleleri için ağız ve diş sağlığı cerrahisi uzmanlarına,

Diş Hekimlerine  müracaat edilmelidir.

Acil Diş Müdahaleleri Hastalığı İle İlgili Soru Sor
Doktorbul.com ziyaretçileri
Bu sayfayı şu anda 31 kişi görüntülüyor
Son güncelleme 3 dk önce