Hastalıklar

Acı Ağız Sendromu Hastalığı

Acı Ağız Sendromu

Ağzımın içi zehir gibi neden?  Ağız acısı nasıl geçer?  Ağız acısı nasıl geçer? ACI ağız sendromu nedir? Ağız yanması nedir? Ağızda Acılık hangi hastalığın belirtisi? Dilde acılık neden olur? Ağız kanseri nasıl ortaya çıkar? Yemek yedikten sonra ağızda acılık neden olur? Ağız ici neden camur gibi olur?

Ağız yanması sendromu, açık bir neden olmaksızın ağızda devam eden (kronik) veya tekrarlayan yanmanın tıbbi terimidir.

Bu rahatsızlık dili, diş etlerini, dudakları, yanaklarınızın içini, ağzınızın çatısını (damak) veya tüm ağzınızın geniş alanlarını etkileyebilir.

Ağzınızı haşlamışsınız gibi yanma hissi şiddetli olabilir.

Yanma ağız sendromu genellikle aniden ortaya çıkar, ancak zamanla yavaş yavaş gelişebilir. Ne yazık ki, belirli neden genellikle belirlenemez. Bu, tedaviyi daha zor hale getirse de, Uzman bir doktor kontrolü ile semptomların azaltmasına yardımcı olunabilir.

Yanan ağız sendromu, muhtemelen farklı nedenleri olan ancak ortak bir semptomu olan bir dizi farklı durumu temsil eder. Yanma, karıncalanma veya uyuşma hissi tüm ağzı veya sadece dili etkileyebilir ve sürekli veya aralıklı olabilir.

Doktorlar, kişinin semptomlarına ve dil rahatsızlığının diğer daha yaygın nedenlerinin yokluğuna dayanarak ağız yanması sendromunu teşhis eder. Altta yatan nedenler tedavi edilir. Ağzı nemli tutmak genellikle yanma hissini hafifletmeye yardımcı olur. Ağız yanması sendromu en çok menopozdan sonra kadınlarda görülür.Hastalığı İnceleyen Uzmanlık Alanlari
Acı Ağız Sendromu Hastalığı İle İlgili Soru Sor
Hata! Kod:xe