Kadir topal isimli hastamız kayıt oldu (1 saat önce) Dr. FATMA BETÜL ŞAHİN doktorumuza soru soruldu (1 saat önce) Birsen Teymen isimli hastamız kayıt oldu (1 saat önce) Dr. FATMA BETÜL ŞAHİN doktorumuza soru soruldu (1 saat önce) hatice incisel şener isimli hastamız kayıt oldu (1 saat önce) Dr. MÜNİRE FUNDA CEVHER AKDULUM doktorumuza soru soruldu (2 saat önce) Kardelen başer isimli hastamız kayıt oldu (2 saat önce) Prof. Dr. Mehmet Saim Kazan doktorumuza soru soruldu (3 saat önce) Emine Altay isimli hastamız kayıt oldu (3 saat önce) dursun aygün isimli hastamız kayıt oldu (3 saat önce) Emine Özcanlar isimli hastamız kayıt oldu (4 saat önce) Dr. Aydın Tuncay doktorumuza soru soruldu (4 saat önce) zeyno tekinalp isimli hastamız kayıt oldu (4 saat önce) Uzm. Psk. Merve Yağcı doktorumuza soru soruldu (13 saat önce) Uzm. Psk. Merve Yağcı doktorumuza soru soruldu (13 saat önce) Merve Yağçı isimli hastamız kayıt oldu (13 saat önce) Op. Dr. Elçin Kalalı ıssı Kalalı ıssı doktorumuza soru soruldu (14 saat önce) Op. Dr. Elçin Kalalı ıssı Kalalı ıssı doktorumuza soru soruldu (14 saat önce) Yeter Aytüre isimli hastamız kayıt oldu (14 saat önce) Dr. Ömer Doğukan Saraç doktorumuza soru soruldu (14 saat önce)

Uzmanlıklar

Diş Hekimi Uzmanlığı

Diş Hekimi


Diş Hekimliği uzmanlık dalları şunlardır;

  • Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi: Cerrahi diş çekimleri, 20 yaş ameliyatları, implant cerrahisi ve daha bir çok ameliyat tipleri ile çene-yüz estetiği uygulamaları bu uzmanlık dalının içindedir.
  • Protetik Diş Tedavisi: Protez dişlerle ilgilenen diş hekimliği uzmanlık dalıdır. Porselen ve zirkonyum kaplamalar, implant üstü protezler, gülüş tasarımı, lamina uygulamaları, bölümlü tam protezler vs. bu bölümün çalışma alanındadır.
  • Ortodonti: Diş telleri yani diş dizindeki bozukluk ve çapraşıklıkların düzeltilmesi ile ilgilenir.
  • Restoratif Diş Tedavisi: Dişi restore etmek ve tedavi etmek konularında çalışır.
  • Endodonti: Kanal tedavisi ile ilgilenen diş hekimliği bölümüdür.
  • Periodontoloji: Temel olarak çalışma alanı diş eti dokusu üzerindedir. Tüm diş eti hastalıkları ve tedavileri bu anabilim dalı tarafından incelenir.
  • Pedodonti: Çocuk diş hekimliğidir. Çocukların diş yapıları ve tedavileri yetişkinlerden çok farklı olduğu için ayrı bir bölüm açılmıştır. Süt dişleri ve tedavileri pedodontinin uzmanlık alanıdır.
  • Oral Diagnoz ve Radyoloji: Diş hekimliğinin en temel birinci basamak olan alanıdır.

Dünyada ve Türkiye’de en saygın mesleklerden birisi olan diş hekimliği, her branş gibi hastalara daha iyi hizmet verebilmek için değişim ve gelişme kaydetmiştir.

Yıllar boyu Türkiye'de diş hekimleri, standart diş tedavilerini başarılı bir şekilde uygulamışlardır.

Ancak komplike ve zor vakalarda hastaların alanında uzman hekimlere ulaşma çabası bazı ihtiyaçları da ortaya çıkarmıştır. Bu taleplere paralel olarak ülkemiz diş hekimliği fakültelerinde 2012 yılından bu yana aynı tıp hekimliğinde olduğu gibi 8 farklı branşta uzmanlık eğitimi verilmeye başlanmıştır.

5 yıllık diş hekimliği eğitimi olan bir hekim, sonrasında spesifik bir alanda 3-4 yıl çalışmalar yaparak uzman diş hekimi unvanını alıp, kariyerine üniversitelerde akademisyen olarak veya özel ağız ve diş sağlığı kliniklerinde uzman diş hekimi olarak hizmet verebilmekte ya da kendi işyerlerinde bu hizmetleri halkın yarar ve faydalarına sunmaktadırlar.

Yukarıdaki konular le ilgili olarak daha fazla bilgi sahibi olmak için ,

www.doktorbul.com'u

Ziyaret Edin, Randevu Alın, Tedavi Olun

Uzmanlık Alanının İlgilendiği Hastalıklar
Diş Hekimi Uzmanlığı İle İlgili Soru Sor
Hata! Kod:xe