Arzu yilmaz isimli hastamız kayıt oldu (3 dakika önce) Prof. Dr. Gürsu Kıyan doktorumuza soru soruldu (3 dakika önce) Uzm. Dr. Nilüfer Tüysüz doktorumuza soru soruldu (39 dakika önce) oktay Zengin isimli hastamız kayıt oldu (39 dakika önce) Rabiya isimli hastamız kayıt oldu (41 dakika önce) Doç. Dr. Ömer Topuz doktorumuza soru soruldu (41 dakika önce) Op. Dr. Hüseyin Yalçın doktorumuza soru soruldu (1 saat önce) Ceylan güven isimli hastamız kayıt oldu (1 saat önce) Uzm. Dr. Mustafa Başarır doktorumuza soru soruldu (1 saat önce) Seda olgun isimli hastamız kayıt oldu (1 saat önce) hanife kon isimli hastamız kayıt oldu (1 saat önce) Berk Bataturk isimli hastamız kayıt oldu (1 saat önce) deniz akın sarıkaya isimli hastamız kayıt oldu (2 saat önce) Op. Dr. Rıza İnan Kocaarslan doktorumuza soru soruldu (2 saat önce) Op. Dr. Rıza İnan Kocaarslan doktorumuza soru soruldu (2 saat önce) İlknur Omaç isimli hastamız kayıt oldu (2 saat önce) Aptulkasim Bozkurt isimli hastamız kayıt oldu (2 saat önce) Uzm. Dr. Ayça Öngel Atar doktorumuza soru soruldu (2 saat önce) Buse Kaya isimli hastamız kayıt oldu (2 saat önce) HALİME HARMANKAYA isimli hastamız kayıt oldu (2 saat önce)

Uzmanlıklar

Diş Hekimi Uzmanlığı

Diş Hekimi


Diş Hekimliği uzmanlık dalları şunlardır;

  • Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi: Cerrahi diş çekimleri, 20 yaş ameliyatları, implant cerrahisi ve daha bir çok ameliyat tipleri ile çene-yüz estetiği uygulamaları bu uzmanlık dalının içindedir.
  • Protetik Diş Tedavisi: Protez dişlerle ilgilenen diş hekimliği uzmanlık dalıdır. Porselen ve zirkonyum kaplamalar, implant üstü protezler, gülüş tasarımı, lamina uygulamaları, bölümlü tam protezler vs. bu bölümün çalışma alanındadır.
  • Ortodonti: Diş telleri yani diş dizindeki bozukluk ve çapraşıklıkların düzeltilmesi ile ilgilenir.
  • Restoratif Diş Tedavisi: Dişi restore etmek ve tedavi etmek konularında çalışır.
  • Endodonti: Kanal tedavisi ile ilgilenen diş hekimliği bölümüdür.
  • Periodontoloji: Temel olarak çalışma alanı diş eti dokusu üzerindedir. Tüm diş eti hastalıkları ve tedavileri bu anabilim dalı tarafından incelenir.
  • Pedodonti: Çocuk diş hekimliğidir. Çocukların diş yapıları ve tedavileri yetişkinlerden çok farklı olduğu için ayrı bir bölüm açılmıştır. Süt dişleri ve tedavileri pedodontinin uzmanlık alanıdır.
  • Oral Diagnoz ve Radyoloji: Diş hekimliğinin en temel birinci basamak olan alanıdır.

Dünyada ve Türkiye’de en saygın mesleklerden birisi olan diş hekimliği, her branş gibi hastalara daha iyi hizmet verebilmek için değişim ve gelişme kaydetmiştir.

Yıllar boyu Türkiye'de diş hekimleri, standart diş tedavilerini başarılı bir şekilde uygulamışlardır.

Ancak komplike ve zor vakalarda hastaların alanında uzman hekimlere ulaşma çabası bazı ihtiyaçları da ortaya çıkarmıştır. Bu taleplere paralel olarak ülkemiz diş hekimliği fakültelerinde 2012 yılından bu yana aynı tıp hekimliğinde olduğu gibi 8 farklı branşta uzmanlık eğitimi verilmeye başlanmıştır.

5 yıllık diş hekimliği eğitimi olan bir hekim, sonrasında spesifik bir alanda 3-4 yıl çalışmalar yaparak uzman diş hekimi unvanını alıp, kariyerine üniversitelerde akademisyen olarak veya özel ağız ve diş sağlığı kliniklerinde uzman diş hekimi olarak hizmet verebilmekte ya da kendi işyerlerinde bu hizmetleri halkın yarar ve faydalarına sunmaktadırlar.

Yukarıdaki konular le ilgili olarak daha fazla bilgi sahibi olmak için ,

www.doktorbul.com'u

Ziyaret Edin, Randevu Alın, Tedavi Olun

Uzmanlık Alanının İlgilendiği Hastalıklar
Diş Hekimi Uzmanlığı İle İlgili Soru Sor
Doktorbul.com ziyaretçileri
Bu sayfayı şu anda 22 kişi görüntülüyor
Son güncelleme 9 dk önce