NİLGÜN ŞAHİN isimli hastamız kayıt oldu (8 dakika önce) Uzm. Dr. Gülfer Okumuş doktorumuzdan randevu talep edildi (8 dakika önce) Fatma Aydın Erarslan isimli hastamız kayıt oldu (23 dakika önce) Prof. Dr. Ayşe Pınar Cemeroğlu doktorumuza soru soruldu (23 dakika önce) Uzm. Dr. Hasan Hüseyin Çağırıcı doktorumuzdan randevu talep edildi (28 dakika önce) Ülkü Yılmaz isimli hastamız kayıt oldu (28 dakika önce) Erhan baş isimli hastamız kayıt oldu (39 dakika önce) Op. Dr. Berk Karataş doktorumuzdan randevu talep edildi (39 dakika önce) Doç. Dr. Ayşe Aslı Yılmaz Şahin doktorumuza soru soruldu (48 dakika önce) Bülent Karadağ isimli hastamız kayıt oldu (48 dakika önce) Filiz Akdoğan isimli hastamız kayıt oldu (49 dakika önce) Uzm. Dr. Hacı Oktay Yılmaz doktorumuza soru soruldu (49 dakika önce) Elif kuzay isimli hastamız kayıt oldu (1 saat önce) Op. Dr. Uğur Bezirgan doktorumuzdan randevu talep edildi (1 saat önce) Prof. Dr. Hasan Koç doktorumuza soru soruldu (1 saat önce) Fadime Akkaya isimli hastamız kayıt oldu (1 saat önce) Merdan Salih Oğuz isimli hastamız kayıt oldu (2 saat önce) Uzm. Dr. Hamdi Yavuz doktorumuzdan randevu talep edildi (2 saat önce) Psk. Umut Çınar doktorumuzdan randevu talep edildi (5 saat önce) meltem isimli hastamız kayıt oldu (5 saat önce)

Uzmanlıklar

Diş Hastalıkları Ve Tedavisi Uzmanlığı

Diş Hastalıkları Ve Tedavisi

Dünyada ve Türkiye’de en saygın mesleklerden birisi olan Diş Hekimliği, her branş gibi hastalara daha iyi hizmet verebilmek için değişiyor ve gelişiyor.

Yıllar boyu ülkemizde diş hekimleri, standart diş tedavilerini başarılı bir şekilde uygulamışlardır. Ancak komplike ve zor vakalarda hastaların alanında uzman hekimlere ulaşma çabası bazı ihtiyaçları ortaya çıkarmıştır.

Bu talebe paralel olarak ülkemiz diş hekimliği fakültelerinde de 2012 yılından bu yana aynı tıp hekimliğinde olduğu gibi 8 farklı branşta uzmanlık eğitimi verilmeye başlanmıştır.

5 yıllık diş hekimliği eğitimi olan bir hekim, sonrasında spesifik bir alanda 3-4 yıl çalışmalar yaparak uzman diş hekimi unvanını alıp, kariyerine üniversitelerde akademisyen olarak veya özel ağız ve diş sağlığı kliniklerinde uzman diş hekimi olarak hizmet verebilmektedir.

Diş hekimliği Uzmanlık Dalları Şunlardır;

Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi: Cerrahi diş çekimleri, 20 yaş ameliyatları, implant cerrahisi ve daha bir çok ameliyat tipleri ile çene-yüz estetiği uygulamaları bu uzmanlık dalının içindedir.

Protetik Diş Tedavisi: Protez dişlerle ilgilenen diş hekimliği uzmanlık dalıdır. Porselen ve zirkonyum kaplamalar, implant üstü protezler, gülüş tasarımı, lamina uygulamaları, bölümlü tam protezler vs. bu bölümün çalışma alanındadır.

Ortodonti: Diş telleri yani diş dizindeki bozukluk ve çapraşıklıkların düzeltilmesi ile ilgilenir.

Restoratif Diş Tedavisi: Dişi restore etmek ve tedavi etmek konularında çalışır.

Endodonti: Kanal tedavisi ile ilgilenen diş hekimliği bölümüdür.

Periodontoloji: Temel olarak çalışma alanı diş eti dokusu üzerindedir. Tüm diş eti hastalıkları ve tedavileri bu anabilim dalı tarafından incelenir.

Pedodonti: Çocuk diş hekimliğidir. Çocukların diş yapıları ve tedavileri yetişkinlerden çok farklı olduğu için ayrı bir bölüm açılmıştır. Süt dişleri ve tedavileri pedodontinin uzmanlık alanıdır.

Oral Diagnoz ve Radyoloji: Diş hekimliğinin en temel birinci basamak olan alanıdır.

Yukarıdaki konular ve soruların cevapları ile ilgili olarak daha fazla bilgi sahibi olmak için www.doktorbul.com sitemizi ziyaret ediniz.

www.doktorbul.com'u

Ziyaret Edin, Randevu Alın, Tedavi Olun

Diş Hastalıkları Ve Tedavisi UZMANLIK ALANINDAKİ DOKTORLARIMIZ

Diş Hastalıkları Ve Tedavisi Uzmanlığı İle İlgili Soru Sor
Doktorbul.com ziyaretçileri
Bu sayfayı şu anda 39 kişi görüntülüyor
Son güncelleme 5 dk önce