DAVUT ORUÇ isimli hastamız kayıt oldu (53 dakika önce) Prof. Dr. Banu Bozkurt doktorumuza soru soruldu (53 dakika önce) Uzm. Dr. Emrah Yılmaz doktorumuza soru soruldu (59 dakika önce) Ayhan sevimli isimli hastamız kayıt oldu (59 dakika önce) Fatma öz isimli hastamız kayıt oldu (1 saat önce) Hilal Ece isimli hastamız kayıt oldu (1 saat önce) Selcan isimli hastamız kayıt oldu (2 saat önce) Uzm. Dr. Hakan Gerçek doktorumuza soru soruldu (8 saat önce) Özlem öksüz isimli hastamız kayıt oldu (9 saat önce) Prof. Dr. Hüseyin Turan Atay doktorumuza soru soruldu (10 saat önce) Nuray yiğit isimli hastamız kayıt oldu (10 saat önce) emir ayse abır isimli hastamız kayıt oldu (10 saat önce) Prof. Dr. Muharrem Erhan Çömlekoğlu doktorumuza soru soruldu (10 saat önce) Burcu Bolatlı isimli hastamız kayıt oldu (10 saat önce) Ayşe Cakıcı isimli hastamız kayıt oldu (10 saat önce) Hatice TANRISEVER isimli hastamız kayıt oldu (11 saat önce) Uzm. Dr. Ayşe Gökçe Tümtürk doktorumuza soru soruldu (11 saat önce) Şebnem yıldız isimli hastamız kayıt oldu (11 saat önce) Aydan haci isimli hastamız kayıt oldu (11 saat önce) Doç. Dr. İlkay Çakır doktorumuza soru soruldu (11 saat önce)

Uzmanlıklar

Anesteziyoloji Ve Reanimasyon Uzmanlığı

Anesteziyoloji Ve Reanimasyon

Anesteziyoloji ve Reanimasyon, uygulanacak tüm cerrahi operasyonların ilk basamağını yöneten ve cerrahi operasyonu başlatma yetkisini taşıyan bölümdür.

Hastayı ameliyata hazırlayan ve hastaya uygun anesteziyi uygulayan, ameliyat süresince, nefes, nabız ve tansiyon gibi hayati fonksiyonlarını izleyen, ameliyat esnasında ve sonrasında gerektiğinde müdahalede bulunarak sorunları gideren uzman hekimler bu servislerin sorumlu olan çalışanlarıdır.

Bu uzman  hekimlere Anesteziyoloji ve re animasyon uzmanı adı verilmektedir.

Hastane ve diğer sağlık kuruşlarında bulunan, hastanın ameliyat öncesinden ameliyat sonrasına kadar tansiyon, nabız ve nefes gibi değerlerini kontrol etmekle görevli olan birime anestezi ve re animasyon bölümü ismi verilmektedir.

Anesteziyoloji ameliyat öncesinde kişide kontrollü bir bilinç kaybı sağlarken,

Re animasyon ise operasyon bitiminde, hastanın hayati fonksiyonlarını normale döndürme uygulamasıdır.

Anesteziyoloji ve Re animasyon Anabilim Dalı cerrahi klinik bilimler arasında yer alan ve 4 yıllık eğitim gerektiren bir tıp uzmanlık dalıdır.

Hastanın ameliyat sırasında ağrı duymasını engellemek için kullanılan ilaçlar, anestezi ve re animasyon hekimi tarafından belirlenerek uygulanır.

Anestezi teknisyeni olmak için 2 yıllık bir ön lisans eğitimi yeterli olurken anestezi doktoru olmak için 6 yıl süresince tıp fakültesinde eğitim almak gerekir.

6 yıllık tıp eğitiminin ardından Tıpta Uzmanlık Sınavına (TUS) girilip anestezi bölümünde 4 yıl boyunca uzmanlık eğitimi alınması gerekir.

Yukarıdaki konular ve soruların cevapları ile ilgili olarak daha fazla bilgi sahibi olmak için www.doktorbul.com sitemizi ziyaret ediniz.

www.doktorbul.com'u

Ziyaret Edin, Randevu Alın, Tedavi Olun


Uzmanlık Alanının İlgilendiği Hastalıklar

Anesteziyoloji Ve Reanimasyon UZMANLIK ALANINDAKİ DOKTORLARIMIZ

Anesteziyoloji Ve Reanimasyon Uzmanlığı İle İlgili Soru Sor
Doktorbul.com ziyaretçileri
Bu sayfayı şu anda 15 kişi görüntülüyor
Son güncelleme 8 dk önce