Uzm. Dr. Aydan Ongun doktorumuza soru soruldu (52 dakika önce) Olcay yücel isimli hastamız kayıt oldu (1 saat önce) BAHATTİN BIÇAK isimli hastamız kayıt oldu (4 saat önce) Çağla Balyedi isimli hastamız kayıt oldu (4 saat önce) Uzm. Dr. Birol Yazar doktorumuza soru soruldu (5 saat önce) İbrahim caba isimli hastamız kayıt oldu (5 saat önce) Prof. Dr. Zafer Kurumlu doktorumuza soru soruldu (5 saat önce) Fatma KILIÇ isimli hastamız kayıt oldu (5 saat önce) Prof. Dr. Muzaffer Kanlıkama doktorumuza soru soruldu (6 saat önce) Neşe isimli hastamız kayıt oldu (6 saat önce) Ramazan ceviz isimli hastamız kayıt oldu (7 saat önce) Dr. Feyza Aşıkuzunoğlu doktorumuza soru soruldu (10 saat önce) Dr. Feyza Aşıkuzunoğlu doktorumuza soru soruldu (10 saat önce) Dr. Feyza Aşıkuzunoğlu doktorumuza soru soruldu (10 saat önce) Sevda batur isimli hastamız kayıt oldu (10 saat önce) Fatma Örün isimli hastamız kayıt oldu (14 saat önce) Uzm. Dr. Neşet Tosun doktorumuza soru soruldu (14 saat önce) Ayşe kalmuk isimli hastamız kayıt oldu (14 saat önce) Behiye kurtuluş isimli hastamız kayıt oldu (15 saat önce) İshak hm isimli hastamız kayıt oldu (15 saat önce)

Uzmanlıklar

Anesteziyoloji Ve Reanimasyon Uzmanlığı

Anesteziyoloji Ve Reanimasyon

Anesteziyoloji ve Reanimasyon, uygulanacak tüm cerrahi operasyonların ilk basamağını yöneten ve cerrahi operasyonu başlatma yetkisini taşıyan bölümdür.

Hastayı ameliyata hazırlayan ve hastaya uygun anesteziyi uygulayan, ameliyat süresince, nefes, nabız ve tansiyon gibi hayati fonksiyonlarını izleyen, ameliyat esnasında ve sonrasında gerektiğinde müdahalede bulunarak sorunları gideren uzman hekimler bu servislerin sorumlu olan çalışanlarıdır.

Bu uzman  hekimlere Anesteziyoloji ve re animasyon uzmanı adı verilmektedir.

Hastane ve diğer sağlık kuruşlarında bulunan, hastanın ameliyat öncesinden ameliyat sonrasına kadar tansiyon, nabız ve nefes gibi değerlerini kontrol etmekle görevli olan birime anestezi ve re animasyon bölümü ismi verilmektedir.

Anesteziyoloji ameliyat öncesinde kişide kontrollü bir bilinç kaybı sağlarken,

Re animasyon ise operasyon bitiminde, hastanın hayati fonksiyonlarını normale döndürme uygulamasıdır.

Anesteziyoloji ve Re animasyon Anabilim Dalı cerrahi klinik bilimler arasında yer alan ve 4 yıllık eğitim gerektiren bir tıp uzmanlık dalıdır.

Hastanın ameliyat sırasında ağrı duymasını engellemek için kullanılan ilaçlar, anestezi ve re animasyon hekimi tarafından belirlenerek uygulanır.

Anestezi teknisyeni olmak için 2 yıllık bir ön lisans eğitimi yeterli olurken anestezi doktoru olmak için 6 yıl süresince tıp fakültesinde eğitim almak gerekir.

6 yıllık tıp eğitiminin ardından Tıpta Uzmanlık Sınavına (TUS) girilip anestezi bölümünde 4 yıl boyunca uzmanlık eğitimi alınması gerekir.

Yukarıdaki konular ve soruların cevapları ile ilgili olarak daha fazla bilgi sahibi olmak için www.doktorbul.com sitemizi ziyaret ediniz.

www.doktorbul.com'u

Ziyaret Edin, Randevu Alın, Tedavi Olun


Uzmanlık Alanının İlgilendiği Hastalıklar

Anesteziyoloji Ve Reanimasyon UZMANLIK ALANINDAKİ DOKTORLARIMIZ

Anesteziyoloji Ve Reanimasyon Uzmanlığı İle İlgili Soru Sor
Hata! Kod:xe