Hastalıklar

Agresif Periodontitis Hastalığı

Agresif Periodontitis

agresif periodontitis, agresif periodontitis tedavisi, agresif periodontitis nedir, agresif periodontitis ameliyatı, agresif periodontitis tedavi ücreti, agresif periodontitis tedavisi nedir, agresif periodontitis tedavisi antibiyotik, lokalize agresif periodontitis,agrasif periondotitis genetikmi, dentist Ankara, Diş hekimi Ankara, istanbul Diş Hekimi, ortodentist Ankara, Ankara Ortodentist, İstanbul Ortodentist, Bu ve benzeri konular ile ilgili sorularınızı doktorbul.com sitemizdeki doktorlarımıza sorabilir ve randevu alarak tedavinizi yaptırabilirsiniz.

Agresif periodontitis, tipik periodontal doku yıkım paterni, artmış hastalık ilerleme hızı; erken başlangıç yaşı; ve herhangi bir sistemik hastalığın bulunmaması ile karakterize yıkıcı bir periodontal hastalık olarak tanımlanmaktadır.

Bu hastalığın en sık görülen şekillerinden birisi hızlı kemik kaybı olarak görülmektedir. bu hastalık genetik etkileşimlere açıktır. Kalıtımsal bulgular bu tip hastalıklarda önemli bir neden olarak kabul edilmektedir.

Uzmanların hastalığın tanısını koyma aşamasında hasta ile yakınları ve aile bireyleri arasındaki hastalık ilişkilerini çok iyi analiz etmesi gerekmektedir. kalıtımsal özelliklerin ortaya çıkarılması gerekmektedir. klinik ve radyografik muayeneler ve gözlemleme sistemleri ile de desteklenerek, hastalık tanısının konulması ve buna uygun olarak tedavinin yapılması önem taşımaktadır.

Bir an önce tanının konulması ve hastanın tedavi edilmeye başlanması ile olası kemik ve doku kayıplarının bir nebze önüne geçebilmek mümkün olabilmektedir.

Bu şekilde yapılacak olan bir uygulama ile kişinin yaşam şartlarının iyileştirilmesi sağlanabilecektir.

Bu hastalık ile ilgili bölümler; Diş hekimliği, Ağız ve diş Çene Radyolojisi,  Diş Hastalıkları Uzmanlıkları bölümü uzmanlarıdır.

Agresif Periodontitis Hastalığı İle İlgili Soru Sor
Hata! Kod:xe