Uzm. Dr. Hakan Şeşen doktorumuza soru soruldu (3 dakika önce) Ümmügülsüm Kurt isimli hastamız kayıt oldu (3 dakika önce) Selva yilmaz isimli hastamız kayıt oldu (4 dakika önce) Uzm. Dr. Gürsel Özgür doktorumuza soru soruldu (4 dakika önce) Ass. Dr. Muammer Melih Şahin doktorumuzdan randevu talep edildi (13 dakika önce) Uzm. Dr. Serap Orhan Topcuoğlu doktorumuzdan randevu talep edildi (13 dakika önce) sıdıka beyoglu isimli hastamız kayıt oldu (13 dakika önce) Dr. Öğr. Üyesi Gerçek Can doktorumuzdan randevu talep edildi (14 dakika önce) Durdane yorulmaz isimli hastamız kayıt oldu (14 dakika önce) Ass. Dr. Muammer Melih Şahin doktorumuza soru soruldu (14 dakika önce) Sevim birliker isimli hastamız kayıt oldu (14 dakika önce) Ass. Dr. Mustafa Tosun doktorumuza soru soruldu (14 dakika önce) Şeyda Çaltı isimli hastamız kayıt oldu (14 dakika önce) Prof. Dr. Sibel Canbaz Kabay doktorumuza soru soruldu (19 dakika önce) Prof. Dr. Sibel Canbaz Kabay doktorumuza soru soruldu (20 dakika önce) merdi şen isimli hastamız kayıt oldu (20 dakika önce) Prof. Dr. Sibel Canbaz Kabay doktorumuzdan randevu talep edildi (20 dakika önce) Dr. Sümeyya Şahin doktorumuzdan randevu talep edildi (23 dakika önce) Leyla genç isimli hastamız kayıt oldu (23 dakika önce) AHMET DAL isimli hastamız kayıt oldu (25 dakika önce)

Hastalıklar

Afoni (Kısmi yada tam Ses Kaybı) Hastalığı

Afoni (Kısmi yada tam Ses Kaybı)


afoni, afoni nedir, mark afoni, afoni nedir tıp, hastalığı belirtileri, afoni hastalığı, afoni tedavisi, afoni ne demek, afoni kendiliğinden geçer mi, afoni doktorları, kulak boğaz burun Ankara, kulak burun boğaz İstanbul, kulak burun boğaz İzmir, Kulak Burun boğaz Bursa, afoni doktorları, Kulak burun boğaz doktorları, Kulak burun boğaz Ankara, Kulak Burun Boğaz İstanbul, kulak burun boğaz İzmir, kulak burun boğaz Bursa afoni testleri, afoni çocuk, afoni çocuk ses kaybı,

Yukarıda yer alan soru ve maddeler ile ilgili bilgilere doktorbul.com sitesini ziyaraet ederek ulaşabilirsiniz. doktorbul.com sitesinden uzman kulak burun boğaz doktorlarının iletişim bilgilerini bularak randevu alabilirsiniz. Kulak Burun boğaz Doktorlarından randevu alarak tedavinize başlayabilirsiniz.

Afoni kısmi veya tam ses kaybına yol açan bir hastalık ismidir.

Afoninin sebepleri, genellikle konuşma kaslarını kontrol eden sinirlerin hastalığı veya zedelenmesi, boğaz, gırtlak hastalıkları veya nörozdur.

Afoni, sinirsel bir hastalık veya ses tellerini hareket ettiren kaslardaki hastalık sonucunda görülebilen tam ses kaybıdır.

Afoninin belli bir tedavisi yoktur; ancak geçici durumlarda, hastanın sesi genellikle kaybolduğu gibi aniden geri gelebilir.

Histerik afoninin nedeni, şuuraltı, hiç konuşamamak veya özel bir durumda konuşmamak arzusudur.

Afoni tam olarak ya da kısmi olarak ortaya çıkabilmektedir. tam afoni hastalığında kişinin konuşması hemen hemen yoktur. kısmi afoni de ise kısmen bir konuşma görülür ancak bazı durumlarda kişi hiç konuşmama eğilimindedir.

Özellikle çocuklarda daha sık olarak rastlanan afoni ses kaybı durumları bir çok vakada kendiliğinden geçebilmektedir. afonide ses tellerinin kapanarak birbirine temas etmesi sonucunda kişi konuşma güçlüğü çekmekte ve hiç konuşamamaktadır.

Bu hastalık ile ilgili olarak bir uzmana vakit kaybedilmeden başvurulması gereklidir.

Hangi rahatsızlık durumu olursa olsun, erken başvuru ve tedavinin erken başlaması önemlidir.

Afoni ( Kısmi ya da tam ses kaybı) rahatsızlıkları durumunda müracaat edilecek olan uzmanlık alanı;

Eğer kısmi ya da tam ses kaybı yaşanıyorsa ve bu durum bir kaç günden uzun sürmüş ise bir Kulak Burun Boğaz hekimine başvurmak gerekmektedir.Hastalığı İnceleyen Uzmanlık Alanlari
Afoni (Kısmi yada tam Ses Kaybı) Hastalığı İle İlgili Soru Sor
Doktorbul.com ziyaretçileri
Bu sayfayı şu anda 37 kişi görüntülüyor
Son güncelleme 4 dk önce