Dr. DUYGU CEBECİK ÖZMÜŞ doktorumuzdan randevu talep edildi (37 saniye önce) Meltem toç isimli hastamız kayıt oldu (37 saniye önce) Uzm. Dr. Hakan Şeşen doktorumuza soru soruldu (12 dakika önce) Ümmügülsüm Kurt isimli hastamız kayıt oldu (12 dakika önce) Selva yilmaz isimli hastamız kayıt oldu (13 dakika önce) Uzm. Dr. Gürsel Özgür doktorumuza soru soruldu (13 dakika önce) Ass. Dr. Muammer Melih Şahin doktorumuzdan randevu talep edildi (21 dakika önce) Uzm. Dr. Serap Orhan Topcuoğlu doktorumuzdan randevu talep edildi (21 dakika önce) sıdıka beyoglu isimli hastamız kayıt oldu (21 dakika önce) Dr. Öğr. Üyesi Gerçek Can doktorumuzdan randevu talep edildi (22 dakika önce) Durdane yorulmaz isimli hastamız kayıt oldu (22 dakika önce) Ass. Dr. Muammer Melih Şahin doktorumuza soru soruldu (23 dakika önce) Sevim birliker isimli hastamız kayıt oldu (23 dakika önce) Şeyda Çaltı isimli hastamız kayıt oldu (23 dakika önce) Ass. Dr. Mustafa Tosun doktorumuza soru soruldu (23 dakika önce) Prof. Dr. Sibel Canbaz Kabay doktorumuza soru soruldu (28 dakika önce) Prof. Dr. Sibel Canbaz Kabay doktorumuza soru soruldu (28 dakika önce) merdi şen isimli hastamız kayıt oldu (29 dakika önce) Prof. Dr. Sibel Canbaz Kabay doktorumuzdan randevu talep edildi (29 dakika önce) Leyla genç isimli hastamız kayıt oldu (31 dakika önce)

Hastalıklar

Adenovirus Enfeksiyonu Hastalığı

Adenovirus Enfeksiyonu

Kakada adenovirüs nedir? Adenovirüs nasıl tedavi edilir? Adenovirüs nasıl tedavi edilir? Adeno virüs nasıl bulaşır? Adenovirüs kör eder mi? Adenoviral konjonktivit nedir? Adenovirüs göz kaç günde iyileşir? adenovirüs nedir belirtileri nelerdir? Adenovirüs tedavisine kim bakar,hangi bölüme gitmek gerekir,adenovirüs Ankara, adenovirüs İstanbul, adenovirüs İzmir

Yukarıdaki konular ile ilgili olarak uzman doktorlarımıza sitemizden ulaşabilir ve tanı, tedavi uygulamaları için doktorbul.com adresinden randevu alabilirsiniz.

Adenovirüsler, üst solunum yolları hastalıklarına yol açan bir grup DNA virüsüdür.

Sonbahar ve ilkbahar ayları arasında özellikle bebeklerle çocukları etkileyerek boğaz ağrısı, ateş, boyundaki lenf bezlerinde şişme, bazen bronşit ve zatürre gibi akut üst solunum yolları enfeksiyonlarına da neden olurlar..

Adenovirüsler gözün önünde yer alan ve kornea olarak adlandırılan saydam tabakada görmeyi azaltabilen ve tedavisi oldukça güç lekelenmelere yol açabiliyorlar.  Adenovirüs enfeksiyonları, nadiren zatürre, mide ve bağırsak problemleri gibi daha ciddi sorunlara ve hatta ölüme neden olabilir.

Özellikle çocuklarda meydana gelme ihtimali olan bu virüslerin bulaşmasının önlenmesi ve bulaşma olmuş ise konunun uzmanları olan doktaorlar ile temasa geçilmesi gerekmektedir.

Bu konuda ebeveynlere çok önemli görevler düşmektedir.

Şu unulmamalıdır;  Adenovirüs tedavisine yönelik özel bir yol yoktur ancak çeşitli yöntemlerle hastalığın kolay geçmesi sağlanabilir.

Antibiyotikler bu tedavide etkisizdir.

Hastaların istirahatı ve destek tedavisi önem taşımaktadır.

Adenovirüse bakan uzmanlık alanı Kulak Burun Boğaz uzmanlığıdır.

Hastalığı İnceleyen Uzmanlık Alanlari
Adenovirus Enfeksiyonu Hastalığı İle İlgili Soru Sor
Doktorbul.com ziyaretçileri
Bu sayfayı şu anda 42 kişi görüntülüyor
Son güncelleme 1 dk önce