Nadide isimli hastamız kayıt oldu (17 dakika önce) Prof. Dr. Ali Engin Ulusal doktorumuzdan randevu talep edildi (17 dakika önce) Haluk fikret ak isimli hastamız kayıt oldu (1 saat önce) Prof. Dr. Ayhan Bölük doktorumuzdan randevu talep edildi (1 saat önce) Prof. Dr. Hakan Karabağlı doktorumuzdan randevu talep edildi (1 saat önce) Prof. Dr. Hakan Karabağlı doktorumuzdan randevu talep edildi (1 saat önce) Prof. Dr. Hakan Karabağlı doktorumuza soru soruldu (1 saat önce) Mehmet kaya isimli hastamız kayıt oldu (1 saat önce) Prof. Dr. Cengiz Başoğlu doktorumuza soru soruldu (1 saat önce) ferdi köşker isimli hastamız kayıt oldu (1 saat önce) Uzm. Dr. Uğur Ünlütürk doktorumuzdan randevu talep edildi (1 saat önce) Hatice kozan isimli hastamız kayıt oldu (1 saat önce) Prof. Dr. Hüseyin Koca doktorumuzdan randevu talep edildi (1 saat önce) Şeyma güdük isimli hastamız kayıt oldu (1 saat önce) Gizem Çetinkaya isimli hastamız kayıt oldu (2 saat önce) Prof. Dr. Okay Bulut doktorumuzdan randevu talep edildi (2 saat önce) Doç. Dr. Hilal Kocabaş doktorumuzdan randevu talep edildi (2 saat önce) HEDİYE YÜZÜAK isimli hastamız kayıt oldu (2 saat önce) Sibel alptekin isimli hastamız kayıt oldu (2 saat önce) Op. Dr. Lale Göl doktorumuza soru soruldu (2 saat önce)

Hastalıklar

Adenovirus Enfeksiyonu Hastalığı

Adenovirus Enfeksiyonu

Kakada adenovirüs nedir? Adenovirüs nasıl tedavi edilir? Adenovirüs nasıl tedavi edilir? Adeno virüs nasıl bulaşır? Adenovirüs kör eder mi? Adenoviral konjonktivit nedir? Adenovirüs göz kaç günde iyileşir? adenovirüs nedir belirtileri nelerdir? Adenovirüs tedavisine kim bakar,hangi bölüme gitmek gerekir,adenovirüs Ankara, adenovirüs İstanbul, adenovirüs İzmir

Yukarıdaki konular ile ilgili olarak uzman doktorlarımıza sitemizden ulaşabilir ve tanı, tedavi uygulamaları için doktorbul.com adresinden randevu alabilirsiniz.

Adenovirüsler, üst solunum yolları hastalıklarına yol açan bir grup DNA virüsüdür.

Sonbahar ve ilkbahar ayları arasında özellikle bebeklerle çocukları etkileyerek boğaz ağrısı, ateş, boyundaki lenf bezlerinde şişme, bazen bronşit ve zatürre gibi akut üst solunum yolları enfeksiyonlarına da neden olurlar..

Adenovirüsler gözün önünde yer alan ve kornea olarak adlandırılan saydam tabakada görmeyi azaltabilen ve tedavisi oldukça güç lekelenmelere yol açabiliyorlar.  Adenovirüs enfeksiyonları, nadiren zatürre, mide ve bağırsak problemleri gibi daha ciddi sorunlara ve hatta ölüme neden olabilir.

Özellikle çocuklarda meydana gelme ihtimali olan bu virüslerin bulaşmasının önlenmesi ve bulaşma olmuş ise konunun uzmanları olan doktaorlar ile temasa geçilmesi gerekmektedir.

Bu konuda ebeveynlere çok önemli görevler düşmektedir.

Şu unulmamalıdır;  Adenovirüs tedavisine yönelik özel bir yol yoktur ancak çeşitli yöntemlerle hastalığın kolay geçmesi sağlanabilir.

Antibiyotikler bu tedavide etkisizdir.

Hastaların istirahatı ve destek tedavisi önem taşımaktadır.

Adenovirüse bakan uzmanlık alanı Kulak Burun Boğaz uzmanlığıdır.

Hastalığı İnceleyen Uzmanlık Alanlari
Adenovirus Enfeksiyonu Hastalığı İle İlgili Soru Sor
Doktorbul.com ziyaretçileri
Bu sayfayı şu anda 13 kişi görüntülüyor
Son güncelleme 2 dk önce