Prof. Dr. Mesut Akarsu doktorumuzdan randevu talep edildi (1 saat önce) Emin Soykurt isimli hastamız kayıt oldu (1 saat önce) ibrahim ilker ergücen isimli hastamız kayıt oldu (2 saat önce) Uzm. Dr. İhsan Yabanoğlu doktorumuzdan randevu talep edildi (2 saat önce) Baki Karabulut isimli hastamız kayıt oldu (5 saat önce) Yavuz Alcelik isimli hastamız kayıt oldu (6 saat önce) Doç. Dr. Mehmet Melih Ömezli doktorumuza soru soruldu (6 saat önce) Op. Dr. Aslı Altınordu Atçı doktorumuzdan randevu talep edildi (8 saat önce) Op. Dr. Aslı Altınordu Atçı doktorumuza soru soruldu (8 saat önce) Cennet Akgüneş isimli hastamız kayıt oldu (8 saat önce) Op. Dr. Aslı Altınordu Atçı doktorumuzdan randevu talep edildi (8 saat önce) fatma kURT KALKANLI isimli hastamız kayıt oldu (9 saat önce) Uzm. Dr. Fatma Türkan Mutlu doktorumuzdan randevu talep edildi (9 saat önce) Prof. Dr. Hüseyin Çaksen doktorumuza soru soruldu (21 saat önce) Kadriye aktas isimli hastamız kayıt oldu (21 saat önce) Prof. Dr. Bilali Habeşi Gümüş doktorumuzdan randevu talep edildi (23 saat önce) İsmet Doğrul isimli hastamız kayıt oldu (23 saat önce) Prof. Dr. Cemil Çalışkan doktorumuzdan randevu talep edildi () Prof. Dr. Cemil Çalışkan doktorumuzdan randevu talep edildi () sema siyahkara isimli hastamız kayıt oldu ()

Doktorunuzdan uygun olan tarihler için randevu alıp muayene olabilirsiniz.

1Tarihi Seçin

  • Randevu İçin Uygun
  • Randevu İçin Uygun Değil

2Saat Seçin

Biyografisi

Hakkımda

Dil ve Konuşma Terapisti

     İstanbul Medipol Üniversitesi, Dil ve Konuşma Terapisi Bölümü' nü 2020 yılında tamamlamıştır. Şu an tam burslu olarak girdiği İstanbul Medipol Üniversitesi Dil ve Konuşma Terapisi Tezli Yüksek Lisans programında tez aşamasındadır.

  Eğitim süreci boyunca Özel Mehmet Oyal Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, İstanbul Terapim Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, Nefes Dil, Konuşma, Eğitim ve Danışmanlık Merkezi gibi özel eğitim ve dil ve konuşma kliniklerinde staj yaparak dil, konuşma, ses ve yutma bozukluklarına ilişkin değerlendirme ve terapi sürecini deneyimlemiştir.

   Lisans eğitiminin son yılında ise MEDKOM Dil ve Konuşma Yutma Kliniği’nde uzman hocaların süpervizyonluğu eşliğinde kekemelik, konuşma sesi bozukluğu, dudak damak yarıklığı, ses bozukluğu, motor konuşma bozukluğu, gecikmiş konuşma gibi alanlarda gelen danışanların değerlendirme ve terapi seanslarını birebir yürütmüştür.

     Lisans hayatı boyunca çeşitli eğitimlerine katılmış, aynı zamanda çeşitli bilimsel araştırmada görev almıştır. Gecikmiş dil ve konuşma, yutma bozuklukları, kekemelik, gelişimsel gerilik, konuşma sesi bozuklukları başlıca ilgi alanları arasındadır.

 KATILINAN EĞİTİMLER VE KONGRELER

● ODMP (Okul Öncesi Disleksi Müdehale Programı), 2021

● ODİST (Okul Öncesi Disleksi Belirtileri Testi Programı), 2021

● 2. Uluslararası Dil ve Konuşma Öğrenci Kongresi, Ankara, 6-8 Mart, 2020 -Dil ve Konuşma Terapisinde Yaşam Boyu Danışmanlık Aile, Okul ve Klinik Poster Çalışması -Aile Hekimlerinin, Dil ve Konuşma Terapisi Bölümü Ve Dil, Konuşma, Ses Ve Yutma Bozuklukları Hakkında Farkındalık Düzeyi Belirleme Sözlü Bildiri Sunumu -Yutma Bozukluğu Olan Myastenia Gravis’li Yetişkin Bir Hastanın Modifiye Baryum Yutma Çalışması ve Fiberoptik Endoskopik Muayenesi Olgu Sunumu

● 6. Dudak Damak Yarıklığı Konseyi, MEDKOM Kliniği, İstanbul Medipol Üniversitesi,2020

● 4. Dudak Damak Yarıklığı Konseyi, MEDKOM Kliniği, İstanbul Medipol Üniversitesi,2020

● 1.Ulusal Akıcılık Bozuklukları Sempozyumu, İstanbul, 2019

● DIR® Floortime (101) Başlangıç Düzeyi, Egemen NAKIŞÇI, 2019

● 10. Ulusal Dil ve Konuşma Bozuklukları Kongresi, Treatment of Pediatric Motor Speech Disorders :Childhood Apraxia of Speech Kursu, İstanbul, 2019

● 1. Ulusal DKT Öğrenci Kongresi, Eskişehir, 8-9 Mart, Türkiye’deki Dil ve Konuşma Terapistlerinin ve Dil ve Konuşma Terapisi Bölümü Öğrencilerinin Mesleki Etik Kuralları Farkındalık Anketi Sözlü Bildiri Sunumu, 2019

● 20. Ulusal Anatomi Kongresi, İstanbul, 2019

● Dünya Ses Günü Sempozyumu, İstanbul, 2018

● II. Özgürce Kekele Konferansı Kekemeler Derneği, İstanbul, 2017

Tedavi Ettiği Hastalıklar

Doktorun tedavi ettiği hastalıklar listesi.

Hastalıklar

  • Damak ve Dudak Yarıkları
  • Ağız, Diş , Çene Yaralanmaları
  • Nörolojik Bozukluklar
  • Zihinsel Gelişim Geriliği
  • Otizm ve Yaygın Gelişimsel Bozukluklar
5.00
15 değerlendirmeye göre
5 Yıldız 4 Yıldız 3 Yıldız 2 Yıldız 1 Yıldız

Dkt. Burcu Akçay için bir değerlendirmede bulunmak ister misiniz?

Doktorunuza yorum yazmadan da değerlendirmede bulunabilirsiniz.

Doktorun Yayımladığı Makaleler

Eğitim Bilgisi

  • Lisans - İstanbul Medipol Üniversitesi

Sertifika Bilgisi

  • - - Sertifika
Canlı Soru Sor
Doktorbul.com ziyaretçileri
Bu sayfayı şu anda 19 kişi görüntülüyor
Son güncelleme 3 dk önce