Doç. Dr. Ziya Ayhan doktorumuza soru soruldu (8 dakika önce) Selda korkmaz isimli hastamız kayıt oldu (8 dakika önce) Ceren kaya isimli hastamız kayıt oldu (2 saat önce) Doç. Dr. Mehmet Çıtırık doktorumuza soru soruldu (2 saat önce) Doç. Dr. Mehmet Çıtırık doktorumuza soru soruldu (2 saat önce) Emir eritmez isimli hastamız kayıt oldu (2 saat önce) mahmut pekçetin isimli hastamız kayıt oldu (3 saat önce) Nurcan Akan isimli hastamız kayıt oldu (3 saat önce) Prof. Dr. Yonca Tabak doktorumuza soru soruldu (3 saat önce) Prof. Dr. Yonca Tabak doktorumuza soru soruldu (3 saat önce) halit korkmaz isimli hastamız kayıt oldu (3 saat önce) Prof. Dr. Yonca Tabak doktorumuza soru soruldu (3 saat önce) Uzm. Dr. Hacı Mehmet Kezer doktorumuza soru soruldu (5 saat önce) Selim yontar isimli hastamız kayıt oldu (5 saat önce) Zeynep Hil?l Köse isimli hastamız kayıt oldu (7 saat önce) Alperen AKBABA isimli hastamız kayıt oldu (11 saat önce) Leyla koca isimli hastamız kayıt oldu (13 saat önce) Efe şahan isimli hastamız kayıt oldu (14 saat önce) Ümit isimli hastamız kayıt oldu (15 saat önce) Uzm. Dr. Haşim Bayram doktorumuza soru soruldu (15 saat önce)

Doktorunuzdan uygun olan tarihler için randevu alıp muayene olabilirsiniz.

1Tarihi Seçin

  • Randevu İçin Uygun
  • Randevu İçin Uygun Değil

2Saat Seçin

Sağlık Bakanlığına bağlı devlet hastaneleri randevuları sadece MHRS sistemi üzerinden verilebilmektedir. Görüntülemekte olduğunuz profil devlet hastanesinde çalışan doktora ait ise sadece bilgilendirme amacı ile yayındadır. Randevu ve soru işlemleri yapılamamaktır.

Doktorbul.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir sağlık hizmeti sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.

KVKK uyarınca kişisel bilgiler paylaşılmamakta olup yayınlanan içerikler internet üzerinden de erişilebilen, açık kaynaklı bilgileri içermektedir.

Biyografisi

Hakkımda

Dil ve Konuşma Terapisti

     İstanbul Medipol Üniversitesi, Dil ve Konuşma Terapisi Bölümü' nü 2020 yılında tamamlamıştır. Şu an tam burslu olarak girdiği İstanbul Medipol Üniversitesi Dil ve Konuşma Terapisi Tezli Yüksek Lisans programında tez aşamasındadır.

  Eğitim süreci boyunca Özel Mehmet Oyal Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, İstanbul Terapim Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, Nefes Dil, Konuşma, Eğitim ve Danışmanlık Merkezi gibi özel eğitim ve dil ve konuşma kliniklerinde staj yaparak dil, konuşma, ses ve yutma bozukluklarına ilişkin değerlendirme ve terapi sürecini deneyimlemiştir.

   Lisans eğitiminin son yılında ise MEDKOM Dil ve Konuşma Yutma Kliniği’nde uzman hocaların süpervizyonluğu eşliğinde kekemelik, konuşma sesi bozukluğu, dudak damak yarıklığı, ses bozukluğu, motor konuşma bozukluğu, gecikmiş konuşma gibi alanlarda gelen danışanların değerlendirme ve terapi seanslarını birebir yürütmüştür.

     Lisans hayatı boyunca çeşitli eğitimlerine katılmış, aynı zamanda çeşitli bilimsel araştırmada görev almıştır. Gecikmiş dil ve konuşma, yutma bozuklukları, kekemelik, gelişimsel gerilik, konuşma sesi bozuklukları başlıca ilgi alanları arasındadır.

 KATILINAN EĞİTİMLER VE KONGRELER

● ODMP (Okul Öncesi Disleksi Müdehale Programı), 2021

● ODİST (Okul Öncesi Disleksi Belirtileri Testi Programı), 2021

● 2. Uluslararası Dil ve Konuşma Öğrenci Kongresi, Ankara, 6-8 Mart, 2020 -Dil ve Konuşma Terapisinde Yaşam Boyu Danışmanlık Aile, Okul ve Klinik Poster Çalışması -Aile Hekimlerinin, Dil ve Konuşma Terapisi Bölümü Ve Dil, Konuşma, Ses Ve Yutma Bozuklukları Hakkında Farkındalık Düzeyi Belirleme Sözlü Bildiri Sunumu -Yutma Bozukluğu Olan Myastenia Gravis’li Yetişkin Bir Hastanın Modifiye Baryum Yutma Çalışması ve Fiberoptik Endoskopik Muayenesi Olgu Sunumu

● 6. Dudak Damak Yarıklığı Konseyi, MEDKOM Kliniği, İstanbul Medipol Üniversitesi,2020

● 4. Dudak Damak Yarıklığı Konseyi, MEDKOM Kliniği, İstanbul Medipol Üniversitesi,2020

● 1.Ulusal Akıcılık Bozuklukları Sempozyumu, İstanbul, 2019

● DIR® Floortime (101) Başlangıç Düzeyi, Egemen NAKIŞÇI, 2019

● 10. Ulusal Dil ve Konuşma Bozuklukları Kongresi, Treatment of Pediatric Motor Speech Disorders :Childhood Apraxia of Speech Kursu, İstanbul, 2019

● 1. Ulusal DKT Öğrenci Kongresi, Eskişehir, 8-9 Mart, Türkiye’deki Dil ve Konuşma Terapistlerinin ve Dil ve Konuşma Terapisi Bölümü Öğrencilerinin Mesleki Etik Kuralları Farkındalık Anketi Sözlü Bildiri Sunumu, 2019

● 20. Ulusal Anatomi Kongresi, İstanbul, 2019

● Dünya Ses Günü Sempozyumu, İstanbul, 2018

● II. Özgürce Kekele Konferansı Kekemeler Derneği, İstanbul, 2017

Tedavi Ettiği Hastalıklar

Doktorun tedavi ettiği hastalıklar listesi.

Hastalıklar

  • Damak ve Dudak Yarıkları
  • Ağız, Diş , Çene Yaralanmaları
  • Nörolojik Bozukluklar
  • Zihinsel Gelişim Geriliği
  • Otizm ve Yaygın Gelişimsel Bozukluklar
5.00
0 değerlendirmeye göre
5 Yıldız 4 Yıldız 3 Yıldız 2 Yıldız 1 Yıldız

Dkt. Burcu Akçay için bir değerlendirmede bulunmak ister misiniz?

Doktorunuza yorum yazmadan da değerlendirmede bulunabilirsiniz.

Doktorun Yayımladığı Makaleler

Eğitim Bilgisi

  • Lisans - İstanbul Medipol Üniversitesi

Sertifika Bilgisi

  • - - Sertifika
Canlı Soru Sor
Hata! Kod:xe